ایالت تگزاس با تصمیم برای کاهش تولید نفت همراه می‌شود

یک برنامه‌ریز نفتی اعلام کرد که در صورت مشارکت دولت آمریکا در توافق جامع برای کاهش عرضه، ایالت تگزاس تولید نفت خود را کاهش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رایان سیتون، یکی از سه عضو کمیسیون راه‌آهن تگزاس، روز جمعه (۱۵ فروردین‌ماه)، اعلام کرد که اگر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با تولیدکنندگان جهان درباره کاهش عرضه به توافق برسد، ایالت تگزاس با محدود کردن تولید نفت موافقت می‌کند.

وی گفت: هرگونه کاهش تولید موقت خواهد بود و دیگر به توافق طولانی‌مدت نیازی نیست.

این در حالی‌ است که کریستی کاددیک و وین کریستین، نمایندگان این ایالت، اعلام کردند آنها هنوز تصمیمی درباره این موضوع نگرفته‌اند و منتظرند پس از جلسه رسیدگی ۱۴ آوریل (۲۶ فروردین‌ماه) درباره هرگونه کاهش تولید تصمیم بگیرند.

هرگونه توافق برای کاهش تولید به حمایت دو یا سه عضو کمیسیون نیاز دارد.

به گزارش شانا، رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که مدیران ارشد نفتی را برای بحث و گفت‌وگو درباره کمک به صنایع نفتی در شرایط تضعیف شدید تقاضا به دلیل آثار منفی شیوع ویروس کرونا به کاخ سفید دعوت کرده است.

سقوط قیمت نفت، تولیدکنندگان ایالت تگزاس آمریکا را برای نخستین بار در حدود ۵۰ سال گذشته به بررسی گزینه کاهش تولید واداشته، به‌گونه‌ای که ایالت همسایه یعنی اوکلاهاما هم از برنامه‌ریزان نفتی خواستار بررسی گزینه کاهش تولید شده است.

قیمت‌های جهانی نفت خام از سطوح ۶۵ دلار برای هر بشکه در آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی به سطوح کنونی حدود ۲۰ دلار برای هر بشکه سقوط کرده است، هم‌اکنون بیش از ۳ میلیارد نفر از شهروندان در سراسر دنیا به دلیل همه‌گیری جهانی ویروس کرونا در قرنطینه خانگی به ‌سر می‌برند و این شرایط تقاضا برای نفت خام را به‌شدت و نزدیک به ۳۰ میلیون بشکه در روز کاهش داده است.

ترامپ روز پنجشنبه (۱۴ فروردین‌ماه) مدعی شد با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری آمریکا و محمد بن سلمان، ولیعهد پادشاه عربستان سعودی صحبت کرده است و آنها بر سر کاهش عرضه روزانه ۱۰ تا ۱۵ میلیون بشکه‌ای از مجموع تولید روزانه ۱۰۰ میلیون بشکه‌ای نفت خام در سراسر جهان به توافق رسیده‌اند.

وی همچنین گفت: درباره کاهش تولید نفت آمریکا هیچ‌گونه مذاکره‌ای با روسیه و عربستان نداشته است، زیرا براساس قانون ضدانحصار در ایالات متحده آمریکا همچنین اقدامی ممنوع است.

یک مقام اوپکی اعلام کرد که آمریکا باید از سهم تولید شیل اویل در توافق برای کاهش عرضه مشارکت کند.

روسیه بارها تاکید کرده است که توافق اوپک پلاس برای کاهش عرضه نفت در خدمت تولیدکنندگان شیل اویل برای افزایش تولید بوده است.

کد خبر 301278

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =