۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴
  • کد خبر: 302861
روسنفت ۲۱ درصد از سرمایه‌گذاری‌های خود می‌کاهد

رکود قیمت نفت و توافق کاهش تولید اوپک پلاس سبب می‌شود روسنفت ۲۱ درصد از سرمایه‌گذاری‌های خود را کاهش دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از مسکو، ایگور سچین، مدیرعامل شرکت روسنفت روسیه روز سه‌شنبه (۲۳ اردیبهشت‌ماه) به ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه گفت این شرکت با توجه به توافق کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش، موسوم به «اوپک پلاس»، ۲۱ درصد از هزینه سرمایه‌گذای این شرکت معادل ۲۰۰ میلیارد روبل (۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار) می‌کاهد.

وی در نشستی در کاخ کرملین به پوتین گفت: با توجه به شرایط بحرانی بازار جهانی نفت و به دلیل توافق کاهش تولید، بدون شک باید بخشی از هزینه‌های سرمایه را بهینه کنیم.

مدیرعامل روسنفت همچنین از پوتین خواست تا مالیات اکتشاف‌های زمین شناسی را به تعویق بیندازد و تعرفه‌های انتقال نفت را با قیمت‌های کنونی نفت تعدیل کند.

به گزارش شانا، قیمت نفت خام برنت در سه ماه نخست امسال و پیش از توافق کاهش تولید اوپک پلاس در ماه مارس ۶۵.۶ درصد سقوط کرد.

وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو و غیر عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در دهمین نشست فوق‌العاده خود از طریق وبینار در ۱۲ آوریل (۲۴ فروردین‌ماه) متعهد شدند تولید روزانه خود را از اول ماه مه (۱۲ اردیبهشت ماه) ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه‌ در ماه‌های مه و ژوئن کاهش دهند.

کد خبر 302861

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =