پایبندی ۷۴ درصدی اوپک به توافق کاهش تولید در مه ۲۰۲۰

بررسی رویترز نشان می‌دهد که مقدار پایبندی اوپک به توافق کاهش تولید تاریخی این سازمان در ماه مه ۷۴ درصد بوده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، بررسی رویترز نشان می‌دهد که کاهش تاریخی تولید عربستان و دیگر اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) سبب شد عرضه اوپک در ماه مه به کمترین مقدار در دو دهه اخیر برسد. این در حالی است که نیجریه و عراق نتوانستند تولید خود را مطابق سهمیه عرضه اوپک کاهش دهند.

این بررسی نشان داد که ۱۳ عضو اوپک، به‌طور متوسط​​، ۲۴ میلیون و ۷۷۰ هزار بشکه در روز نفت تولید کرده‌اند که نسبت به مقدار تولید ماه آوریل این سازمان، ۵ میلیون و ۹۱۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته است.

دنیل گربر، مدیرعامل شرکت پترو لجیستیکیز که عرضه اوپک را با ردیابی محموله‌های نفتکش ارزیابی می‌کند، در این باره گفت: اوپک در ماه مه با کاهش عرضه روزانه ۵ میلیون بشکه نسبت به ماه آوریل، با شروعی قوی اقدام به کاهش تولید کرده است.

وی افزود: میزان پایبندی به کاهش تولید هنوز کامل نیست.

بسیاری از کشورها پیش از تصویب توافق کاهش تولید، حجم زیادی به خریداران متعهد شده بودند که با فاصله کمتر از چهار هفته از زمان تصویب و آغاز توافق، نتوانستند میزان عرضه را به سطوح توافق‌شده کاهش دهند.

به گزارش شانا، وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو و غیر عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در دهمین نشست فوق‌العاده خود از طریق وبینار در ۱۲ آوریل (۲۴ فروردین‌ماه) متعهد شدند تولید روزانه خود را از اول ماه مه (۱۲ اردیبهشت‌ماه) ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه‌ در ماه‌های مه و ژوئن کاهش دهند.

این تحقیق نشان داد که مقدار کاهش عرضه اوپک در ماه مه روزانه ۴ میلیون و ۴۸۰ هزار بشکه بوده است که معادل پایبندی ۷۴ درصدی به توافق کاهش تولید است.

کد خبر 303318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =