بررسی راهبردهای بهینه‌سازی مصرف انرژی در زاگرس جنوبی

راهبردهای بهینه‌سازی مصرف انرژی با هدف پایش وضعیت مصرف انرژی، بررسی پروژه‌های در حال اجرا و چشم‌انداز آینده مصرف انرژی در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی بررسی شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، در این نشست، استقرار سامانه استاندارد مدیریت انرژی، راه‌اندازی آزمایشگاه مدیریت انرژی، راه‌اندازی سیستم مانیتورینگ کنتورهای هوشمند انرژی، استفاده بهینه از بازیافت آب، راه‌اندازی سیستم کنترل و مانیتورینگ هوشمند موتورخانه در ساختمان مرکزی ستاد، استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، اصلاح سیستم‌های روشنایی، نصب پنجره‌های دو جداره، ترویج فعالیت‌های آموزشی و راه‌اندازی سایت اطلاع‌رسانی مدیریت انرژی با هدف فرهنگ‌سازی و... از جمله اقدام‌های انجام‌شده شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در حوزه بهینه‌سازی مصرف انرژی عنوان شد. همچنین استقرار و تغییر ویرایش سامانه استاندارد مدیریت انرژی ISO ۵۰۰۰۱ در ستاد و همه مناطق عملیاتی، نصب پنجره‌های دوجداره، بهینه‌سازی و کاهش گازهای ارسالی به مشعل و استفاده بهینه از انرژی آنها، مشاوره امکان‌سنجی استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در مناطق عملیاتی، مشاوره امکان‌سنجی نصب درایو روی الکتروموتورهای بارز در مناطق عملیاتی و ... به عنوان برنامه‌های در دست اقدام سال جاری این شرکت در این حوزه مورد اشاره قرار گرفت.  

حمید ایزدی، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در نشست کمیته راهبردی مدیریت انرژی این شرکت بر ضرورت مدیریت مصرف انرژی تاکید کرد و گفت: باید با برنامه‌ریزی مدون و اجرای پروژه‌های مستمر، اقدام‌های اجرایی برای کاهش مصرف انرژی انجام شود.

کد خبر 304920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =