برداشت گاز از سکوی فاز ۲۲ پارس جنوبی ۲۰۰ میلیون فوت مکعب افزایش یافت

رئیس بخش فراساحل طرح توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی از بهره‌برداری سه حلقه چاه جدید در سکوی ۲۲ پارس جنوبی و افزایش تولید روزانه ۲۰۰ میلیون فوت مکعب گاز در این سکو خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، مهرداد کاظمی با اشاره به بهره‌برداری از سکوی SPD22 طرح توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی در دی‌ماه سال ۱۳۹۷ گفت: با رعایت الزامات ایمنی، فعالیت‌های هوک‌آپ و راه‌اندازی سه حلقه چاه در سکوی SPD22 تکمیل شد و تعداد چاه‌های در مدار تولید این سکو افزایش یافت.

وی درباره اقدام‌های انجام‌شده به‌منظور بهره‌برداری کامل و تکمیل ظرفیت سکوی SPD22 پارس جنوبی گفت: با برنامه‌ریزی و تلاش شبانه‌روزی، همه فعالیت‌های هوک‌آپ خطوط آنالوس، اکولایزینگ و فلولاین در منطقه سرچاهی برای سه حلقه چاه در مدت زمان ۱۰ روز به پایان رسید و نصب تجهیزات ابزار دقیق و تست و راه‌اندازی سیستم کنترل چاه‌ها بدون حضور وندور و سازنده خارجی، با استفاده از توانمندی متخصصان صنعت نفت کشور با موفقیت پایان یافت.

رئیس بخش فراساحل طرح توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی تصریح کرد: با تکمیل و بهره‌برداری از این سه حلقه چاه، میزان تولید سکوی SPD22 حدود ۲۰۰ میلیون فوت مکعب افزایش یافت و ظرفیت تولید سکو به مقدار اسمی آن رسید.

کد خبر 305915

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =