۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱
  • کد خبر: 305978
کاهش بیش از حد انتظار عرضه نفت آمریکا در ۲۰۲۰ 

اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) اعلام کرد کاهش تولید نفت خام ایالات متحده آمریکا در ۲۰۲۰ بیش از برآورد پیشین این نهاد خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز از نیویورک، اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) روز سه‌شنبه (۲۱ مردادماه) پیش‌بینی کرد که تولید نفت خام ایالات متحده آمریکا امسال ۹۹۰ هزار بشکه در روز کاهش می‌یابد و به ۱۱ میلیون و ۲۶۰ هزار بشکه در روز می‌رسد. این در حالی است که در برآورد پیشین این نهاد مقدار کاهش تولید ۶۰۰ هزار بشکه‌ در روز پیش‌بینی شده بود.

این اداره همچنین انتظار دارد که مصرف نفت و دیگر سوخت‌های مایع ایالات متحده در سال ۲۰۲۰، روزانه ۲ میلیون بشکه کاهش یابد و به ۱۸ میلیون و ۴۶۰ هزار بشکه در روز برسد، رقم کاهش مصرف در برآورد پیشین ۲ میلیون و ۱۲۰ هزار بشکه در روز بود.

اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده اعلام کرد که تقاضای جهانی نفت و سوخت‌های مایع به‌طور میانگین در ماه ژوئیه حدود ۹۳ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز بوده است.

این نهاد افزود: تقاضا نسبت به پارسال ۹ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته، اما در مقایسه با میانگین تقاضا در سه ماه دوم امسال که ۸۵ میلیون بشکه در روز بود، افزایش یافته است.

این نهاد پیش‌بینی کرد که تولید نفت خام ایالات متحده در سال ۲۰۲۱ ، ۱۲۰ هزار بشکه در روز کاهش یابد و به ۱۱ میلیون و ۱۴۰ هزار بشکه در روز برسد. در برآورد پیشین مقدار کاهش تولید ۶۲۰ هزار بشکه در روز پیش‌بینی شده بود. 

براساس این برآورد، تقاضای نفت ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۲۱، یک میلیون و ۵۷۰ هزار بشکه در روز کاهش می‌یابد و به ۲۰ میلیون و ۳۰ هزار بشکه در روز می‌رسد. رقم کاهش تقاضا در برآورد پیشین یک میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز بود.

کد خبر 305978

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =