تولید پلی‌کربنات نوری در دستور کار پتروشیمی خوزستان قرار گرفت

مدیرعامل شرکت پتروشیمی خوزستان از آغاز همکاری با یک شرکت داخلی به‌منظور تولید گرید جدید پلی‌کربنات با قابلیت مصرف در صنایع نوری و CD/DVD برای نخستین بار در کشور خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت پتروشیمی خوزستان، رضا صالح احمدی در بازدید از شرکت ریز موج سیستم ضمن اعلام آمادگی واحد تحقیق و توسعه و تولید این شرکت برای آغاز فعالیت‌های پژوهشی و عملی درباره تولید گرید پلی‌کربنات نوری اظهار کرد: دستیابی به فناوری تولید این محصول نشانگر تولید دانش فنی با ارزش در کشور است.

وی افزود: شرکت پتروشیمی خوزستان در سال‌های اخیر با افزایش ظرفیت پژوهشی و علمی خود در زمینه پلیمرهای مهندسی توانسته سبب خودکفایی کشور در بیشتر گریدهای پلی‌کربنات و رزین اپوکسی شود و نیاز به واردات این محصول را برطرف کند.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی خوزستان ادامه داد: از جمله محصولات جدید تولیدی این شرکت می‌توان به آلیاژ پلی‌کربنات با ABS، آلیاژ پلی‌کربنات با الیاف شیشه، آلیاژ پلی‌کربنات با PET، پلی‌کربنات دیفیوزر گرید LED، پلی‌کربنات قرمز رنگ برای کاربرد در چراغ عقب خودرو، رزین جامد پودری نیمه سنگین، سنگین و فوق سنگین و ... اشاره کرد.

کد خبر 306276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =