۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
  • کد خبر: 306281
تعداد دکل‌های فعال حفاری آمریکا افزایش یافت

شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که بهبود قیمت نفت سبب شده است شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا برای نخستین هفته  از ماه مارس افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شمار دکل‌های نفت و گاز طبیعی آمریکا این هفته برای نخستین بار از ماه مارس افزایش یافته است، به‌طوری که در هفت ماه اخیر شرکت‌های انرژی بیشترین افزایش دکل‌های نفتی را داشتند.

تولیدکنندگان نفت شیل با بهبود قیمت نفت خام نسبت به سقوط تاریخی آن، حفاری را ازسر گرفته‌اند.

بیکرهیوز در گزارش روز جمعه (۳۱ مردادماه) خود آورده است که با افزایش ۱۰ دستگاه، مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به ۲۱ اوت (جمعه، ۳۱ مردادماه) به ۲۵۴ دستگاه رسید. 

پیش از این هفته شمار دکل‌های حفاری آمریکا برای پانزدهمین هفته پیاپی به‌طور بی‌سابقه‌ای کاهش یافته بود.

مجموع دکل‌های نفتی فعال آمریکا در این هفته، با ۱۱ دستگاه افزایش به ۱۸۳ دستگاه رسید و بیشترین افزایش از ۱۷ ژانویه را ثبت کرد، این در حالی است که شمار دکل‌های گازی با یک دستگاه کاهش به ۶۹ دستگاه رسید.

بیش از نیمی از کل دکل‌های نفتی ایالات متحده در حوضه پرمین در غرب تگزاس و شرق نیومکزیکو قرار دارند که در هفته جاری با افزایش ۱۰ دستگاه، شمار دکل‌های فعال این منطقه به ۱۲۷ مورد رسید. شمار دکل‌های نفتی این منطقه در هفته گذشته ۱۱۷ دستگاه و کمترین تعداد ثبت‌شده در میان داده‌های این شرکت (مربوط به سال ۲۰۱۱) بود. این بیشترین تعداد افزایش هفتگی از ماه دسامبر پارسال بود.

در حالی که قیمت نفت آمریکا از آغاز سال جاری میلادی به دلیل تضعیف تقاضا در پی شیوع ویروس کرونا حدود ۳۲ درصد کاهش یافته است، قیمت نفت خام ایالات متحده با افزایش ۱۲۰ درصدی نسبت به ماه آوریل و با امید به بهبود اقتصاد جهانی با کاهش محدودیت‌های اعمال‌شده برای مهار ویروس کرونا، روز جمعه به حدود ۴۲ دلار برای هر بشکه رسید.

شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا به‌عنوان شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده مورد توجه فعالان بازار نفت است.
 

کد خبر 306281

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =