میانگین قیمت نفت سال آینده ۵۰ تا ۵۵ دلار خواهد بود

وزیر انرژی روسیه پیش‌بینی کرد که میانگین قیمت نفت می‌تواند ۵۰ تا ۵۵ دلار برای هر بشکه باشد، اما ممکن است با نوسان‌هایی همراه باشد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از مسکو، الکساندر نواک روز جمعه (۱۴ شهریورماه) اعلام کرد که تقاضای جهانی نفت به‌دلیل تأثیر همه‌گیری ویروس کرونا، در امسال ۹ تا ۱۰ میلیون بشکه در روز کاهش می‌یابد.

وی افزود: قیمت‌های جهانی نفت خام نیز می‌تواند بیش از این نیز بهبود یابد.

وزیر انرژی روسیه در کنفرانسی آنلاین همچنین گفت: قیمت نفت سال آینده به‌طور بالقوه می‌تواند به حدود ۶۵ دلار برای هر بشکه برسد، اما انتظار داریم قیمت با نوسان  همراه باشد.

قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال هم‌اکنون حدود ۴۴ دلار در هر بشکه معامله می‌شود.

نواک در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا با پیش‌بینی گلدمن ساکس مبنی بر اینکه قیمت نفت می‌تواند به ۶۵ دلار برای هر بشکه برسد، موافق است، گفت: این احتمال وجود دارد، اما با احتیاط بیشتری شرایط را زیر نظر می‌گیریم.

وی گفت: در مقایسه با گلدمن ساکس، پیش‌بینی به نسبت ملایم‌تری برای سال ۲۰۲۱ دارم. به نظر من میانگین قیمت نفت در سال آینده میلادی می‌تواند ۵۰ تا ۵۵ دلار برای هر بشکه باشد، اما ممکن است با نوسان‌هایی هم روبه‌رو باشد.

گلدمن ساکس انتظار دارد قیمت نفت خام برنت تا سه ماه سوم سال ۲۰۲۱ به ۶۵ دلار برای هر بشکه و قیمت میانگین آن در سال آینده به ۵۹ دلار و ۴۰ سنت برسد.

به گزارش رویترز، وزیر انرژی روسیه در اظهارنظر دیگری در روز چهارشنبه (۱۲ شهریورماه) اعلام کرد تقاضای جهانی نفت تا حدود ۹۰ درصد نسبت به پیش از همه‌گیری ویروس کرونا بهبود یافته است و افزود: مسکو به گروه اوپک پلاس پیشنهاد می‌کند در توافق کاهش تولید جهانی نفت با توجه به این روند واکنش نشان دهد.

نواک انتظار دارد بتقاضای نفت در سال آینده به‌طور کامل بهبود می‌یابد.

وی گفت: هم‌زمان با بهبود اقتصاد جهانی، شرایط را بررسی و سطح تولید نفت را تعدیل می‌کنیم.

کد خبر 306858

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =