تجلیل از برترین‌های ایمنی در پالایشگاه نفت بندرعباس

در مراسمی به مناسبت هفتم مهر، روز آتش‌نشانی و ایمنی از واحدها و نفرات برتر شرکت پالایش نفت بندرعباس در حوزه ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل و مدیریت بحران (HSED) تجلیل شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت پالایش نفت بندرعباس، در این مراسم که به‌دلیل رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای مقابله با بیماری کرونا به صورت محدود برگزار شد، از ۲۰ نفر از کارکنان و سه واحد برتر در حوزه عملیات، تعمیرات و یک شرکت پیمانکاری در رعایت الزام‌های HSED قدردانی شد.

بر پایه این گزارش، به‌منظور ترویج فرهنگ ایمنی و همچنین تجلیل از برگزیدگان حوزه ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل و مدیریت بحران، واحدهای عملیات بهره‌برداری ۰۲ (بنزین‌سازی)، ۰۴ (تصفیه نفت سفید و گازوئیل) و واحد تعمیرات ابزار دقیق و همچنین در بین شرکت‌های پیمانکاری شرکت پترو صنعت جنوب به‌عنوان برترین‌های HSED معرفی شدند.

در ارزیابی و انتخاب واحدهای برتر معیارهای بخش‌های ایمنی، آموزش، بهداشت، محیط زیست، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، ضریب تعمیرات اساسی، ضریب پیچیدگی واحد و ضریب فعالیت‌های پروژه‌ای در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس در این مراسم ضمن تبریک روز ملی آتش‌نشانی و ایمنی گفت: حفظ سلامت روحی، روانی و جسمی نیروی انسانی به‌عنوان سرمایه اصلی و عامل مهم در راهبری و کنترل تجهیزات در واحدهای عملیاتی مهم و حیاتی است.

هاشم‌نامور با اشاره به اینکه وظیفه و هدف ما تولید فرآورده‌های نفتی و تأمین بخشی از انرژی مورد نیاز کشور است، افزود: در پالایشگاه به‌عنوان یکی از صنایع راهبردی کشور حق اشتباه نداریم و نخستین اشتباه آخرین اشتباه خواهد بود که می‌تواند به از دست دادن نیروی انسانی به‌عنوان یک سرمایه سازمانی و همچنین از میان رفتن تجهیزات به‌عنوان سرمایه ملی منجر شود.

وی افزود: عامل ۹۰ درصد حوادث خطاهای انسانی، سهل‌انگاری و عدم توجه به قوانین و مقررات ایمنی است که مهم‌ترین راهکار در کاهش خطاها و پیشگیری از بروز حادثه آموزش‌های مستمر با هدف افزایش توانمندی و آگاه‌سازی کارکنان است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: امروز HSED در این شرکت با آموزش‌ها و بسترسازی‌های صورت‌گرفته به یک فرهنگ سازمانی تبدیل شده است و همسو با این فرهنگ، همه واحدهای عملیاتی و تعمیراتی در پالایشگاه بندرعباس در طول سال به لحاظ رعایت الزامات ایمنی پایش می‌شوند و با تجزیه و تحلیل پایش‌ها و بهره‌گیری از نقاط قوت، نقاط ضعف شناسایی شده و برطرف می‌شود.

هاشم‌نامور با بیان اینکه ما در مقابل سلامتی انسان‌ها و حفظ محیط زیست مسئول هستیم، تصریح کرد: با پایش‌های مستمر، پروژه‌های متعدد و کنترل‌های مناسبی که در فرآیندهای واحدهای عملیاتی پالایشگاه بندرعباس به‌منظور حفظ و صیانت از محیط زیست انجام شده، میزان خروجی آلاینده‌های زیست محیطی بسیار پایین‌تر از استانداردهای اعلام‌شده است.   

کد خبر 307780

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =