عرضه ۴۷ هزار تن گوگرد صادراتی پالایشگاه بندرعباس در بورس کالا

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۴۷ هزار تن گوگرد تولیدی شرکت پالایش نفت بندرعباس با عرضه در رینگ بین‌المللی بورس کالا صادر شده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت پالایش نفت بندرعباس، هاشم نامور افزود: با توجه به کیفیت گوگرد تولیدی در پالایشگاه نفت بندرعباس و عرضه آن به‌صورت گرانول، محصول گوگرد تولیدی این شرکت برای عرضه در بازارهای جهانی کیفیت مناسبی دارد.

وی تأکید کرد: پالایشگاه نفت بندرعباس وظیفه پالایش نفت خام سنگین کشور را به‌عهده دارد و بر همین اساس روزانه ۲۴۰ تن گوگرد به‌عنوان یکی از فرآورده‌های ویژه در این پالایشگاه تولید می‌شود.

مدیرعامل پالایشگاه نفت بندرعباس در این باره گفت: شرکت پالایش نفت بندرعباس دارای ظرفیت تولید گوگرد به شکل گرانول به ظرفیت ۲۵۰ تن در روز است که متناسب با نیاز بازار دانه‌های گرانول با قطر ۲ تا ۶ میلی‌متر در این شرکت تولید می‌شود.

نامور در این باره افزود: در سال ۹۷ با بهره‌برداری از پروژه افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت بنزین و نفت گاز و کاهش میزان گوگرد بنزین از حدود  ۴۰۰ ppm به کمتر از ۱۰ ppm و همچنین کاهش میزان گوگرد نفت گاز تولیدی از حدود ۱۰ هزار ppm  به کمتر از ۵۰ ppm  و تولید بنزین و نفت گاز با استانداردهای یورو ۵ و یورو ۴ مطابق با استانداردهای جهانی، ظرفیت تولید گوگرد نیز در پالایشگاه بندرعباس ۱۲۰ تن در روز افزایش یافت و به ۲۴۰ تن در روز رسید.

وی تأکید کرد: استقرار پالایشگاه نفت بندرعباس در سواحل خلیج فارس و دسترسی به آب‌های آزاد از ویژگی‌های صادراتی شرکت پالایش نفت بندرعباس است و افزون بر گوگرد، امکان صادرات دیگر فرآورده‌های نفتی بر اساس صدور مجوزهای لازم وجود دارد.

ایران سومین تولیدکننده گوگرد خاورمیانه است و کشورهای چین، هند و پاکستان بزرگ‌ترین خریداران گوگرد ایران هستند.

کد خبر 308849

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =