۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
  • کد خبر: 310056
لوک اویل در سه ماه سوم ۲۰۲۰ به سوددهی رسید

لوک اویل روسیه در سه ماه سوم امسال در پی افزایش قیمت‌های جهانی نفت خام به سوددهی رسید و تولید نفت در عراق را افزایش داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از مسکو، لوک اویل، تولیدکننده نفت روسیه روز سه‎شنبه (چهارم آذرماه) اعلام کرد که زیان این شرکت به سود تبدیل شده است و به لطف افزایش قیمت نفت، سود این شرکت در سه ماه سوم امسال ۵۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون روبل (۶۶۴ میلیون دلار) بود و تولید نفت این شرکت در روسیه و عراق افزایش یافته است.

لوک اویل با همه‎گیری ویروس کرونا و همچنین تضعیف روبل دست به گریبان بوده که سبب افزایش بدهی‎های این شرکت با ارزهای خارجی شده است. تولید این شرکت همچنین در پی توافق کاهش تولید نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش از جمله روسیه، محدود شده است.

این شرکت در سه ماه دوم امسال ۱۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون روبل ضرر کرد.

بر اساس توافق کاهش تولید اوپک پلاس، لوک اویل از ابتدای ماه مه حدود ۷۰ هزار بشکه‌ از تولید در میدان قرنه غربی-۲ عراق را کاسته بود و از اواسط ماه ژوئن نیز روزانه ۵۰ هزار بشکه دیگر از تولید نفت در این میدان کم کرد. 

این شرکت روز سه‎شنبه اعلام کرد که تولید نفت در این میدان را از اواسط ماه اکتبر به مقدار ۳۰ هزار بشکه در روز افزایش داده است.

لوک اویل همچنین اظهار کرد که تولید نفت در روسیه را نیز افزایش داده است.

مقدار فروش این شرکت در ماه‎های آوریل تا ژوئن ۹۸۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون روبل بود، این درحالی است که این رقم در سه ماه ژوئیه تا سپتامبر به یک تریلیون و ۴۶۰ میلیارد روبل رسید.

لوک اویل در بیانیه‌ای گفت: این رشد به‌طور عمده در پی افزایش قیمت نفت و گاز، تولید بیشتر فرآورده‎های نفتی، تجارت و خرده‌فروشی بیشتر پدید آمده است.

این شرکت همچنین از ماه سپتامبر تولید گاز طبیعی در ازبکستان را از سرگرفت.

کد خبر 310056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =