۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
  • کد خبر: 310155
صادرات گاز نروژ کاهش می‌یابد

صادرات گاز نروژ در پی اعتصاب کارکنان پایانه گازی این کشور کاهش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از اسلو، گسکو، بزرگ‌ترین اپراتور شبکه گاز نروژ روز شنبه (هشتم آذرماه) اعلام کرد که پایانه صادرات گاز نیهامنا نروژ به‌دلیل اعتصاب کارکنان حراست این تأسیسات در حال تعطیلی است و انتظار می‌رود صادرات گاز این کشور ۵۰ میلیون مترمکعب در روز کاهش یابد.

گسکو روز جمعه (هفتم آذرماه) اعلام کرد این تأسیسات باید تعطیل شود، مگر اینکه اعتصاب برنامه‌ریزی‌شده لغو شود. این مسئله سبب افزایش قیمت گاز در انگلیس شد.

آلفرد هانسن، مدیر عملیات گسکو در این باره گفت: گسکو در حال تعطیل کردن نیهامنا است. تمرکز امروز ما این است که تأثیر منفی این تعطیلی را با تغییر مسیر گاز به حداقل برسانیم، به‌ویژه در انگلستان. 

در حالی که این تأسیسات از تأمین‌کنندگان اصلی انگلیس از طریق خط لوله لنگلد است، گسکو قصد دارد نحوه توزیع را تغییر دهد تا این کاهش تولید میان چند کشور تقسیم شود.

نروژ از طریق شبکه گسترده خطوط لوله انتقال خود به انگلیس، آلمان، بلژیک و فرانسه، تقریباً ۲۲ درصد تقاضای گاز سالانه اروپا را تأمین می‌کند.

مجموع صادرات کنونی گاز گسکو ۲۸۷ میلیون مترمکعب در روز است، در حالی که مجموع صادرات گسکو پیش از تعطیلی این پایانه ۳۳۰ میلیون مترمکعب در روز بود.

این اپراتور اعلام کرد: با تعطیل شدن کامل این پایانه انتظار می‌رود کاهش صادرات در روزهای شنبه و یکشنبه ۵۰ میلیون مترمکعب در روز باشد.

کد خبر 310155

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =