۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۴
  • کد خبر: 310193
یکصدوهشتادمین نشست عادی اوپک آغاز شد

یکصدوهشتادمین نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دقایقی پیش با حضور وزیران نفت و انرژی این سازمان از طریق ویدئوکنفرانس آغاز شد.

به گزارش خبرنگار شانا، این نشست در شرایطی برگزار می‌شود که اعضای کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک – غیراوپک (JMMC) در نشست شامگاه یکشنبه (نهم آذرماه) نتوانستند درباره سیاست‌های تولید اوپک پلاس به اجماع برسند.

قیمت نفت خام برنت که هفته گذشته به دنبال انتشار خبرهای ساخت واکسن‌های ویروس کرونا از مرز ۴۸ دلار برای هر بشکه گذشته بود، در پی به اجماع نرسیدن نشست دیشب ساعاتی پیش از آغاز نشست وزیران نفت و انرژی اوپک با کاهش همراه شد.

اوپک در نشست امروز با خواسته امارات برای افزایش سهمیه، درخواست نیجریه برای قرار گرفتن میدان آگبامی در طبقه‌بندی میعانات گازی و تغییر مرجع نفت خام این کشور و همچنین چالش متعهد نبودن کشورهایی مانند عراق و نیجریه در کنار افزایش تولید روزانه نفت لیبی به بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه روبه‌روست.

تمدید توافق کنونی اوپک (۷ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه) برای یک دوره سه ماهه یا افزایش تدریجی تولید، از مهم‌ترین سناریوهای اوپک و متحدانش در نشست‌های پیش روست.

کد خبر 310193

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =