ایران آماده افزایش سریع تولید نفت برای صادرات است

رئیس‌جمهوری گفت: با وجود داشتن ابزارهای عملیاتی و تجربه‌های ارزنده، آمادگی برای افزایش سریع تولید نفت بیشتر به‌منظور رسیدن به ظرفیت کامل برای صادرات را داریم.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی، امروز (یکشنبه، ۱۶ آذرماه) در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت گفت: بر اساس شرایطی که بودجه سال ۱۴۰۰ تنظیم شده، این بودجه حاوی پیام‌های روشن، متعدد و بیانگر وضع اقتصادی کشور در سال آینده است و از این نظر هم فعالان اقتصادی و هم عموم مردم می‌توانند افق روشن اقتصادی سال آینده را از پیام‌های بودجه دریافت و مسئولان مرتبط با حوزه‌های مختلف اقتصادی نیز این پیام‌ها را به‌طور شفاف برای افکار عمومی بیان کنند.

وی افزود: از مهم‌ترین پیام‌های بودجه سال آینده حمایت از اقشار کم درآمد با در نظر گرفتن پرداخت‌های هدفمند معیشتی، جبران تورم در دستمزد کارکنان، کارگران و حقوق بگیران، تأمین کالاهای اساسی مبتنی بر نیازهای مردم، تأمین مواد اولیه برای تولید کارخانه‌ها و مهم‌تر از همه سرعت بخشیدن به توسعه زیرساخت‌های کشور است و دیگر موارد نیز در روزهای آینده برای مردم تشریح می‌شود.

رئیس‌جمهوری با تاکید بر ضرورت آمادگی برای رساندن تولید نفت کشور به ظرفیت طبیعی برای صادرات تصریح کرد: به دلیل تحریم‌های قبل از برجام، تولید و فروش نفت با محدودیت‌هایی روبه‌رو شد، اما با عملی شدن برجام و رفع تحریم‌ها، توانستیم در مدت کوتاهی فروش نفت را به بیش از 2 میلیون بشکه برسانیم و با وجود ابزارهای عملیاتی و تجربه‌های ارزنده، امروز هم این آمادگی برای افزایش سریع تولید نفت بیشتر وجود دارد.

روحانی عنوان کرد: جنگ اقتصادی آمریکا موانع متعددی برای صادرات نفت و محصولات پتروشمی کشور ایجاد کرد، اما هیچ‌وقت آرزوی ترامپ در به صفر رساندن صادرات ایران محقق نشد و آن آرزو را با خود خواهد برد.

براساس تصمیم ستاد اقتصادی دولت، وزارت نفت همه اقدام‌های لازم برای آماده‌سازی منابع و تجهیزات صنعت نفت برای تولید و فروش متناسب با ظرفیت موجود را ظرف سه ماه آینده به‌کار می‌گیرد.

در این نشست همچنین نحوه تحقق و اجرای تخصیص آب و گاز رایگان به اقشار کم برخوردار و کم مصرف بحث و بررسی و مقرر شد پس از بررسی دقیق و شفاف در وزارتخانه‌های نفت و نیرو و تصویب نهایی، اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف برای افکار عمومی انجام شود.

کد خبر 310428

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =