شمار دکل‌های حفاری آمریکا برای نهمین هفته پیاپی افزایش یافت

شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا برای نهمین هفته پیاپی افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت‌های انرژی ایالات متحده شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا را برای نهمین هفته پیاپی افزایش دادند، زیرا قیمت نفت خام در چند ماه اخیر افزایش یافته است.

بیکرهیوز در گزارش روز جمعه (سوم بهمن‌ماه) خود آورده است که با افزایش پنج دستگاه، مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به ۲۲ ژانویه (جمعه، دوم بهمن‌ماه) به ۳۷۸ دستگاه، یعنی بالاترین تعداد از ماه مه رسید.

با وجود افزایش شمار دکل‌ها در ماه‌های اخیر، تعداد کل دکل‌های حفاری فعال در این هفته ۴۱۶ دستگاه و ۵۲ درصد کمتر از مدت مشابه آن در سال گذشته میلادی بود.

مجموع دکل‌های نفتی فعال آمریکا در این هفته، دو دستگاه افزایش یافت و به ۲۸۹ دستگاه یعنی بالاترین تعداد از ماه مه رسید، این در حالی است که شمار دکل‌های گازی با سه دستگاه افزایش به ۸۸ دستگاه یعنی بالاترین رقم از ماه آوریل رسید.

نفت خام دبلیوتی‌آی آمریکا در هفته مورد اشاره ۵۲ دلار برای هر بشکه معامله شد که نسبت به هفته گذشته که ۵۴ دلار برای هر بشکه بود کاهش یافت.

بر اساس داده‌های بیکرهیوز، قیمت‌های بالاتر نفت شرکت‌های انرژی را ترغیب کرد از ماه اوت که شمار مجموع دکل‌های حفاری آمریکا به کمترین تعداد ثبت‌شده در میان داده‌های این شرکت رسید، تعداد دکل‌ها را افزایش دهند.

شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده مورد توجه فعالان بازار نفت است.

کد خبر 312477

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =