شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا برای پنجمین هفته پیاپی افزایش یافت

شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا برای پنجمین هفته پیاپی افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت‌های انرژی ایالات متحده شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا را برای پنجمین هفته پیاپی افزایش دادند، زیرا تولیدکنندگان نفت شیل با باقی ماندن قیمت نفت خام در حدود ۴۵ دلار برای هر بشکه فعالیت‌های حفاری را از سر گرفتند.

بیکرهیوز در گزارش روز چهارشنبه (سوم دی‌ماه) خود آورده است که با افزایش دو دستگاه، مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به ۲۳ دسامبر پنجشنبه (سوم دی‌ماه) به ۳۴۸ دستگاه رسید.

بیکرهیوز گزارش شمار دکل‌های ایالات متحده را به دلیل تعطیلات کریسمس دو روز زودتر اعلام کرد.

شمار مجموع دکل‌های حفاری آمریکا از ماه اوت و زمانی که تعداد آنها به کمترین تعداد ثبت‌شده در میان داده‌های این شرکت (مربوط به سال ۱۹۴۰) یعنی ۲۴۴ دستگاه رسیده بود، افزایش یافته است.

مجموع دکل‌های نفتی فعال آمریکا در این هفته، به ۲۶۴ دستگاه یعنی بالاترین تعداد از اواسط ماه مه رسید، این در حالی است که شمار دکل‌های گازی به ۸۳ دستگاه رسید.

با وجود اینکه قیمت نفت آمریکا از آغاز سال جاری میلادی به‌ دلیل تضعیف تقاضا در پی شیوع ویروس کرونا حدود ۲۲ درصد کاهش یافته، امید به بهبود شرایط اقتصاد جهانی با کاهش محدودیت‌های اعمال‌شده برای مهار ویروس کرونا سبب شده است قیمت آن در هشت ماه اخیر حدود ۱۷۰ درصد افزایش یابد.

نفت خام دبلیوتی‌آی آمریکا در هفته مورد اشاره  ۴۸ دلار برای هر بشکه معامله شد.

شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده، مورد توجه فعالان بازار نفت است.

کد خبر 311226

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =