عرضه نفت اوپک برای هفتمین ماه پیاپی افزایش یافت

عرضه نفت اوپک در ماه ژانویه برای هفتمین ماه افزایش یافت، این در حالی است که کاهش تولید نیجریه افزایش تولید را محدود کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، بررسی رویترز نشان داد که پس از توافق ائتلاف سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) برای تسهیل کاهش عرضه این ائتلاف، تولید نفت اوپک در ماه ژانویه برای هفتمین ماه افزایش یافته، این در حالی است که کاهش غیرارادی صادرات نیجریه این افزایش را محدود کرد.

این بررسی نشان داد که ۱۳ عضو اوپک در ماه ژانویه ۲۵ میلیون و ۷۵۰ هزار بشکه در روز نفت عرضه کرده‌اند، این رقم ۱۶۰ هزار بشکه در روز بیشتر از ماه دسامبر و نسبت به کاهش بی‌سابقه تولید این سازمان در ماه ژوئن بسیار کمتر بود.

در ماه ژانویه، بیشترین افزایش عرضه از طرف عربستان سعودی و عراق، دو تولیدکننده عمده این سازمان بود که سهمیه بالاتر آنها را نشان می‌دهد. در حالی که عراق در گذشته برای پایبندی به سهمیه کاهش تولید خود در توافق اوپک پلاس تلاش نکرده بود، در این ماه به‌طور کامل به سهمیه‌اش پایبند بود.

ائتلاف اوپک پلاس در ماه ژانویه موافقت کرد ۵۰۰ هزار بشکه در روز بیشتر نفت تولید کند که سهم اوپک از آن حدود ۳۰۰ هزار بشکه در روز است، علت این افزایش عرضه بهبود محدود تقاضای جهانی نفت از بحران ویروس کروناست.

این بررسی نشان داد که این سازمان کمی بیش از نیمی از این مقدار را عرضه کرده است، در نتیجه تولیدکنندگان اوپک که به این توافق متعهد هستند، در ماه ژانویه ۱۰۳ درصد از کاهش وعده داده شده را اجرا کرده‌اند، این در حالی است که این رقم در ماه دسامبر ۹۹ درصد بود.

کد خبر 312832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =