۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
  • کد خبر: 314186
تولید نفت اوپک در ماه فوریه کاهش یافت

بررسی رویترز نشان داد که عرضه نفت اوپک در پی کاهش تولید داوطلبانه عربستان کاهش یافته است.

به گزارش  خبرگزاری رویترز از لندن، عرضه نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) - پس از هفت ماه افزایش پیاپی - در ماه فوریه کاهش یافت. دلیل کاهش تولید نفت اوپک، کاهش تولید داوطلبانه عربستان افزون بر سهمیه‌اش در توافق ائتلاف اوپک و متحدانش (اوپک پلاس) بود.

۱۳ عضو اوپک در ماه فوریه ۲۴ میلیون و ۸۹۰ هزار بشکه در روز نفت تولید کردند. این رقم ۸۷۰ هزار بشکه در روز کمتر از ماه ژانویه بود. این نخستین کاهش تولید ماهانه این سازمان از ژوئن ۲۰۲۰ است.

اوپک و متحدانش تصمیم گرفتند تولید را در ماه فوریه تقریباً ثابت نگه دارند.

این در حالی است که عربستان اعلام کرد که به‌دلیل نگرانی از کندی بهبود تقاضا تولید خود را در ماه‌های فوریه و مارس به‌طور داوطلبانه یک میلیون بشکه در روز کاهش می‌دهد.

عربستان در حالی تولید نفت خود را در ماه فوریه روزانه ۸۵۰ بشکه  کاهش داد که صادرات این کشور در این ماه بالاتر از حد انتظار بود.

در حالی که قیمت نفت به بالاترین رقم در ۱۳ ماه گذشته رسیده، وزیران نفت و انرژی این ائتلاف قرار است روز پنجشنبه (۱۴ اسفندماه) درباره تسهیل کاهش تولید تصمیم بگیرند.

سطح پایبندی اوپک به توافق کاهش تولید در ماه فوریه ۱۲۱ درصد بود، این در حالی است که پایبندی این سازمان به توافق یادشده در ماه ژانویه ۱۰۳ درصد بود.

کد خبر 314186

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =