۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸
  • کد خبر: 313025
برآورد ۶۵ دلاری گلدمن ساکس برای قیمت نفت

گلدمن ساکس اعلام کرد که با توجه به محدودیت عرضه نفت خام در بازارهای جهانی انتظار می‌رود این کالای راهبردی قیمت ۶۵ دلار برای هر بشکه را تجربه کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بانک آمریکایی گلدمن ساکس پیش‌بینی کرد که قیمت‌ نفت به دلیل محدودیت عرضه نفت  در بازار و روند کند احیای تقاضا تا ماه ژوئیه به ۶۵ دلار برای هر بشکه برسد.

این بانک آمریکایی روز یکشنبه (۱۲ بهمن‌ماه) در یادداشتی اعلام کرد که کمبود روزانه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه‌ای نفت در سه ماه چهارم سال ۲۰۲۰ ناشی از تقاضای بالاتر و عرضه کمتر تولیدکنندگانی غیر از سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) است.

این موسسه مالی پیش‌بینی کرد که بازار نفت در نیمه نخست سال ۲۰۲۱ با ۹۰۰ هزار بشکه در روز کمبود روبه‌رو خواهد شد، این رقم در برآورد پیشین این بانک روزانه ۵۰۰ هزار بشکه بود.

گلدمن ساکس معتقد است که این مسئله می‌تواند تا ماه ژوئیه قیمت نفت خام برنت را به ۶۵ دلار برای هر بشکه برساند. قیمت نفت خام برنت روز دوشنبه (۱۳ بهمن‌ماه) بیش از ۵۵ دلار برای هر بشکه بود.

این بانک انتظار داشت که تقاضا در ۶ ماه منتهی به ژوئیه ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد، این در حالی است که این رقم در برآورد پیشین ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز بود.

براساس پیش‌بینی گلدمن ساکس، ماهیت آخرین توافق اوپک پلاس نیز به تسریع محدود شدن بازار کمک می‌کند و تقاضای بالاتر در بهار امسال بر توانایی تولیدکنندگان برای آغاز دوباره تولید تأکید خواهد کرد.

کد خبر 313025

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =