توسعه زنجیره ارزش پتروشیمی در مکران

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی بر توسعه طرح‌های پتروشیمی منطقه مکران تا تکمیل زنجیره و ایجاد صنایع پایین‌دستی تأکید کرد و گفت: با توجه به موقعیت راهبردی مکران، گام هوشمندانه توسعه پتروشیمی در این منطقه می‌تواند در قالب ایجاد «هاب» امکان‌پذیر باشد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، بهزاد محمدی دیروز (دوشنبه، ۱۳ بهمن‌ماه) در بازدید از طرح‌های توسعه‌ای پتروشیمی در منطقه مکران بر اهمیت این منطقه در مسیر توسعه صنعت پتروشیمی ایران و تکمیل زنجیره ارزش تا صنایع پایین‌دستی تأکید کرد.

بر اساس این گزارش، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی پس از بازدید میدانی از طرح‌های توسعه‌ای صنعت پتروشیمی در منطقه مکران که شامل طرح پتروشیمی بدر شرق، طرح پتروشیمی سینا و تأسیسات زیرساختی در حال احداث در منطقه مکران بود، با برگزاری جلسه‌ای با مدیران هلدینگ‌های شستان، انرژی پاسارگاد و مدیران عامل طرح‌های در دست اجرای این منطقه، آخرین وضع پیشرفت و نیز برنامه‌های این شرکت‌ها را برای توسعه صنعت پتروشیمی بررسی کرد.

محمدی در این نشست با قدردانی از هلدینگ شستان به‌دلیل ایجاد زیرساخت‌های اجرایی در این منطقه، اظهار کرد: خشت اول توسعه پتروشیمی در این منطقه ازسوی هلدینگ شستان بنا نهاده شده است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با تأکید بر اینکه توسعه منطقه مکران اقدامی راهبردی و با اهمیت و مورد تأکید مقام معظم رهبری و همه دولت‌ها بوده است، گفت: با اجرای طرح‌های زیرساختی و با توجه به موقعیت راهبردی منطقه، توسعه پتروشیمی در این منطقه می‌تواند در قالب ایجاد «هاب» امکان‌پذیر باشد.

وی افزود: توسعه طرح‌های موجود در حد تولید متانول کمکی به رونق و اشتغال این منطقه نخواهد کرد و با توجه به ماهیت طرح‌های تعریف شده لازم است با رفع موانع موجود که مهم‌ترین آن دانش فنی است، توسعه طرح‌ها تا تکمیل زنجیره و ایجاد صنایع پایین‌دستی ادامه یابد.

محمدی تصریح کرد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی به‌منظور تسهیل و تسریع روند اجرای طرح‌های منطقه مکران، آماده همکاری در زمینه‌های مختلف و رفع موانع و مشکلات است.

کد خبر 313032

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =