دیدگاه‌های نمایندگان مجلس درباره دستاوردهای ۸ ساله نفت

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه عکس دستاوردهای هشت‌ساله شرکت ملی نفت ایران، از اعتماد به متخصصان ایرانی و توان داخلی برای ارتقای جایگاه صنعت نفت ایران سخن گفتند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، نمایشگاه دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰ در قالب عکس و طرح‌های اینفوگرافیک یکشنبه، ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۹ با حضور جمعی از اعضای هیئت رئیسه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی آغاز به‌کار کرد.

در این نمایشگاه، دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در حوزه‌ طرح‌های تولیدی، میدان‌های نفت و گاز، حمایت از ساخت داخل، عمل به مسئولیت‌های اجتماعی در مناطق نفت‌خیز، افزایش تولید، ساخت خط لوله راهبردی انتقال نفت گوره به جاسک، پارس جنوبی، غرب کارون و آزادگان، تولید هزار میلیون متر مکعبی گاز، پروژه‌های نگهداشت تولید، اکتشاف، صادرات، کاهش سوزاندن گازهای ارسالی به مشعل، قرارداد با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و دیگر اقدام‌ها و دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در معرض دید نمایندگان مجلس قرار گرفت.

در آخرین روز کاری مجلس شورای اسلامی در سال ۹۹ و همزمان با سالروز ملی شدن صنعت نفت جمعی از نمایندگان از این نمایشگاه بازدید کردند و در جریان آخرین اقدام ها و دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در بخش های مختلف قرار گرفتند.

سید سلمان ذاکر، نماینده ارومیه در مجلس، ضمن گرامی داشتن سالروز ملی شدن صنعت نفت، در بازدید از این نمایشگاه گفت: مردمی شدن اقتصاد، عمران و آبادانی در سایه یک نعمت الهی به اسم نفت است که باید قدر آن را دانست. ملی شدن صنعت نفت، روز مبارکی است زیرا در این روز از حیثیت ایران دفاع شد و استقلال ما در زمینه نفت یعنی تقسیم سهم منابع ایران به مردم ایران پس از انقلاب به اوج خود رسید؛ نمایش دستاوردهای نفت در این مجموعه آثار، نشان‌دهنده توانمندی جوانان و فرزندان ایران است که باید بیش از پیش حمایت شوند.

حسن همتی، نماینده شاهین‌دژ و تکاب در مجلس نیز در حاشیه بازدید از این نمایشگاه با بیان اینکه ملی شدن صنعت نفت یکی از انقلابی‌ترین اقدام‌هایی بوده که در گذشته انجام شده است، گفت: آثار این نمایشگاه را در این روزها مشاهده کرده‌ام و در جریان پیشرفت‌های صنعت نفت در دوران کنونی هستم که جای قدردانی دارد، کارهای بزرگی را جوانان ایرانی را انجام می‌دهند و هر چقدر سهم متخصصان ایرانی و نیروهای بومی در پروژه‌های صنعت نفت بیشتر شود، شاهد نتایج بهتری خواهیم بود.

محمد آشوری، نماینده بندرعباس، ابوموسی، حاجی‌آباد و قشم در مجلس نیز پس از بازدید از این نمایشگاه گفت: «۱۰ سال استخراج نفت در ایران حرکت بزرگی در روند توسعه کشور ایجاد کرد و آنچه که در حوزه صنعت نفت و گاز پس از پیروزی انقلاب اسلامی رخ داده، بی‌بدیل بوده است. توسعه صنعت نفت و گاز پیشران توسعه کشور تلقی می‌شود، کارهای بسیار بزرگی انجام شده است و در بخش‌های مختلف در جریان توسعه صنعت نفت و گاز هستم و این دستاوردها به‌ویژه در ۱۵ سال اخیر کشور را در یک جهش تولید در این بخش قرارداده است. در صنعت نفت و گاز از حوزه برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری تا تربیت نیروی انسانی متخصص گام‌های بلندی برداشته شده است و می‌توان به این دستاوردها افتخار کرد.

محسن علیزاده، نماینده سپیدان و بیضاء در مجلس و عضو کمیسیون اقتصادی نیز در حاشیه این بازدید گفت: یکی از مهمترین اتفاق‌هایی که پس از پیروزی انقلاب جهش بزرگ و قابل توجه‌ای داشته، فعالیت‌ها در حوزه نفت و گاز بوده است، کارشناسان و مهندسان ایرانی صنایع نفت و گاز نشان داده‌اند در جهان جایگاه بزرگ و قابل احترامی دارند. اقدام‌هایی که وزارت نفت در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی انجام داده است قابل توجه بوده است و در سال‌های اخیر جهش قابل توجه‌ای در زمینه فعالیت‌های نفت، گاز و پتروشیمی مشاهده می‌شود که این اقدام‌ها باید ادامه یابد.

کمال علیپور، نماینده قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس و عضو کمیسیون عمران نیز در این نمایشگاه گفت: خدا را شکر در کشوری زندگی می‌کنیم که ذخایر قابل توجه‌ای دارد، نفت با مقاومت مردم ایران ملی شد و این زمینه رشد و توسعه کشور در زمینه‌های مختلف را به همراه داشت. شرکت ملی نفت در دوران تحریم اقدام‌های قابل توجه‌ای انجام داده است و در این مسیر هنوز جای کار بیشتری وجود دارد تا از خام فروشی فاصله بگیریم. این روزها در بحث تولید نفت، گاز، فرآورده‌های نفتی و بنزین جایگاه بسیار خوبی داریم و این مرهون تلاش‌های فعالان صنعت نفت است.

یحیی ابراهیمی، نماینده سلسله و دلفان در مجلس نیز در حاشیه بازدید از این نمایشگاه گفت: «از اقدام‌های گسترده وزارت نفت در سال‌های اخیر با وجود محدودیت‌های مختلف و تحریم‌ها باید قدردانی کرد، پیشرفت های خوبی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی مشاهده می شود که حاصل زحمات و تلاش‌های جوانان ایرانی است.

محمد سبزی، نماینده ساوه و زرندیه در مجلس نیز در بازدید از این نمایشگاه ضمن تبریک فرارسیدن ایام نوروز، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت خوبی در صنعت نفت رخ داد در حالی که یک زمانی وابسته بودیم اما این روزها خودکفایی در بخش‌های مختلف این صنعت را شاهد هستیم و پیشرفت‌های خوبی در همه بخش‌ها به ویژه کالاهای ساخت داخل مشاهده می‌شود که پسندیده است این مسیر با اتکا به توان داخل ادامه یابد.

محمد صفری ملک میان، نماینده املش و رودسر در مجلس نیز در بازدید از نمایشگاه گفت: خدا را شاکر هستیم که نعمت بزرگی مانند نفت داریم اما باید بدانیم این سرمایه متعلق به همه نسل‌هاست و به‌گونه‌ای باید برنامه‌ریزی شود که همه نسل‌ها از آن بهره‌مند شوند، اقدام‌های قابل توجه‌ای در آثار نمایش داده شده در این نمایشگاه مشاهده می‌شود؛ در صنعت نفت می‌توان با اعتماد به متخصصان ایرانی و دستان توانمند مهندسان ایرانی اقدام‌های بزرگ دیگری را نیز رقم زد.

نمایشگاه دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰ پس از تعطیلات نوروز تا ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ در مجلس شورای اسلامی برای بازدید دایر است.

کد خبر 314757

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =