عرضه نفت امارات به آسیا باز هم کاهش می‌یابد

شکنندگی بازار سبب شد شرکت ملی نفت ابوظبی از عرضه نفت به مشتریان آسیایی برای تحویل در ماه ژوئن هم بکاهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از سنگاپور، برخی منابع روز پنجشنبه (پنجم فروردین‌ماه) اعلام کردند که شرکت ملی نفت ابوظبی (ادنوک ADNOC) یک هفته پیش از نشست پیش‌روی تولیدکنندگان عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) موسم به ائتلاف اوپک پلاس، صادرات نفت خود به مشتریان آسیایی خود را برای ماه ژوئن ۱۰ تا ۱۵ درصد دیگر کاهش داده است، در حالی که کاهش صادرات این شرکت در ماه مه ۵ تا ۱۵ درصد بود.

این منابع گفتند: این کاهش عرضه شامل هر چهار  نوع نفت خام صادراتی امارات (موربان، داس، ام لولو و آپر زاکوم) به مشتریان آسیایی می‌شود.

این تولیدکننده به‌عنوان بخشی از تعهد امارات متحده عربی به توافق کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش مقدار عرضه نفت خود را کاهش داده است.

تخصیص نفت خام ادنوک برای ماه ژوئن پیش از نشست بعدی وزیران نفت و انرژی اوپک پلاس انجام شد.

نشست وزارتی اوپک پلاس روز یکم آوریل (۱۲ فروردین‌ماه ۱۴۰۰) و برای تصمیم‌گیری برای عرضه نفت اعضای این ائتلاف در ماه مه برگزار می‌شود.

منابع اوپک پلاس انتظار دارند که این ائتلاف به‌دلیل احتمال کاهش تقاضای اروپا در پی قرنطینه‌های جدید، به کاهش تولید کنونی خود پایبند بماند.

یکی از این منابع با بیان اینکه کاهش عرضه ادنوک با هدف حمایت از توازن بازار نفت انجام شده است، گفت: بازار بسیار شکننده  به نظر می‌رسد.

کد خبر 314817

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =