تعمیر آخرین چاه طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت‌شهر آغاز شد

شرکت ملی حفاری ایران مراحل تعمیر و تکمیل آخرین حلقه چاه میدان نفتی نفت‌شهر را با به‌کارگیری دستگاه حفاری ۴۸ فتح آغاز کرد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، غلامرضا آل‌محمود، مدیر پروژه حفاری طرح توسعه میدان نفتی منطقه نفت‌شهر در این شرکت گفت: پیش‌بینی می‌شود چاه شماره ۱۱ نیز در مدت دو ماه آینده تکمیل و تحویل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران شود.

وی افزود: پیش از این با کاربست دستگاه‌های حفاری ۳۵، ۸۱ و ۴۸ فتح در این میدان که در استان کرمانشاه واقع است حفر یک حلقه چاه توسعه‌ای و همچنین دو حلقه چاه تعمیری به پایان رسید.

مدیر پروژه حفاری طرح توسعه میدان نفتی منطقه نفت‌شهر در شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: پروژه نگهداشت و افزایش تولید میدان نفتی منطقه نفت‌شهر از جمله پروژه‌های توسعه‌ای شرکت ملی نفت ایران است که به‌صورت EPD/EPC از سوی شرکت ملی حفاری اجرا می‌شود.

آل‌محمود اظهار کرد: نفت‌شهر یکی از میدان‌های نفتی کشور است که از نظر پیچیدگی مخزن، ترکیب نفت و گاز در سطح، شکستگی سازندها و تراکم گاز پرریسک و انجام حفاری با وجود عمق کم، زمان‌بر است و به دقت عمل و حساسیت کاری بالایی نیاز دارد.

وی یادآور شد: شرکت ملی حفاری ایران با بهره‌گیری از متخصصان مجرب و کارآزموده در راستای همکاری با شرکت نفت مناطق مرکزی ایران پیش از این چاه‌های توسعه‌ای و تکمیلی متعددی در این میدان حفاری و تکمیل کرده است.

کد خبر 315304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =