سرمایه‌گذاری در پایین‌دست پتروشیمی مطمئن و سودآور است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه‌گذاری در پایین‌دست پتروشیمی به‌دلیل وجود ارزش افزوده بالا، قابل اطمینان و سودآور است.

سیدموسی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، توسعه هرچه بیشتر صنعت پتروشیمی را راهکاری مؤثر برای کمک به رشد اقتصادی و افزایش اشتغال دانست و گفت: صنعت پتروشیمی توسعه‌دهنده اقتصاد کشور است، از این رو سرعت پیشرفت در صنایع پتروشیمی باید شتاب گیرد.

وی افزود: سرمایه‌گذاری در پایین‌دست پتروشیمی به‌دلیل وجود ارزش افزوده بالا، قابل اطمینان و سودآور است، بنابراین توسعه صنعت پتروشیمی از مهم‌ترین ارکان اقتصاد مقاومتی به‌شمار می‌رود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هم‌اکنون منابع و زیرساخت‌های خوبی برای این بخش در کشور وجود دارد و صنعت پتروشیمی می‌تواند روند توسعه اقتصادی کشور را شتاب بخشد.

موسوی گفت: برای رسیدن به اهداف مهم در صنعت پتروشیمی باید از خام‌فروشی پرهیز و سبد کالاهای صادراتی پتروشیمی را با هدف توسعه صادرات متنوع کرد.

وی تاکید کرد: در شرایط تحریمی و سخت اقتصادی، این صنعت پتروشیمی است که بیشترین ارز را وارد کشور کرده و به نوعی کمک‌کننده به اقتصاد بوده‌ است.

کد خبر 315993

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =