پتروشیمی از ارکان اصلی زنجیره تولید در صنعت نفت ایران است

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت پتروشیمی از ارکان اصلی صنعت نفت ایران در زنجیره تولید است، از این رو پتروشیمی افزون بر تولید ثروت می‌تواند زنجیره ارزش را در صنایع پایین‌دستی نیز تکمیل کند.

احمد مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، با بیان اینکه صنعت پتروشیمی نقش مهمی در افزایش درآمدهای ارزی کشور دارد، گفت: امروز باتوجه به کاهش درآمدهای نفتی در نتیجه تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران، صنعت پتروشیمی با توجه به نقش مهم خود در درآمدهای ارزی کشور از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

وی افزود: با توسعه صنعت پتروشیمی و رفع مشکلات و مسائل طرح‌های در دست اجرا و بهره‌برداری از آنها، دستاوردهای خوبی در آینده نزدیک خواهیم داشت.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: صنعت پتروشیمی از ارکان اصلی صنعت نفت ایران در زنجیره تولید است، از این رو پتروشیمی افزون بر تولید ثروت می‌تواند زنجیره ارزش را در صنایع پایین‌دستی نیز تکمیل کند.

مرادی، با اشاره به نقش صنعت پتروشیمی در توسعه صادرات غیرنفتی گفت: باید با جذب سرمایه‌های جدید به پیشرفت این صنعت کمک کنیم. پتروشیمی می‌تواند به‌نوعی تحریم‌ها را دور بزند، خنثی کند و توسعه خود را شتاب بخشد.

کد خبر 316265

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =