کاهش ۳۳ درصدی معاملات نفتی در خاورمیانه و آفریقا

معاملات نفت و گاز خاورمیانه و آفریقا در سه‌ماه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی ۳۳ درصد کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری اویل پرایس، معاملات صنعت نفت و گاز در خاورمیانه و آفریقا در سه ماه نخست امسال نسبت به سه‌ماه پایانی سال ۲۰۲۰، ۳۲.۹۲ درصد کاهش یافت.

کشورهای خاورمیانه و آفریقا در سه ماه نخست امسال ۲۷ قرارداد نفت و گاز به ارزش ۴ میلیارد و ۸۱۰ میلیون دلار در خاورمیانه و آفریقا امضا کرده‌اند، این در حالی است که میانگین معاملات انجام‌شده در این منطقه در سه ماه پایانی پارسال ۴۰.۲۵ قرارداد بود که براساس داده‌های مرکز اطلاعات گلوبال دیتا، همه این معاملات مربوط به قراردادهای ادغام و تملیک شرکت‌ها بود.

پنج معامله بزرگ به ارزش ۴ میلیارد و ۵۶۰ میلیون دلار، ۹۴.۹ درصد مجموع معاملات انجام‌شده در سه ماه نخست امسال این منطقه را به خود اختصاص دادند.

بزرگ‌ترین معامله و تنها معامله میلیارددلاری انجام شده در سه ماه نخست امسال، معامله ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلاری فروش ۲۰ درصد از مجموع ۶۰ درصد سهام بریتیش پترولیوم در بلوک گازی عمان بود.

دومین معامله بزرگ انجام‌شده در خاورمیانه و آفریقا در این بازه زمانی فروش ۹۲۶ میلیون دلار از سرمایه‌های بالادستی شرکت بزرگ شل در صحرای غربی مصر بوده است، در این قرارداد شرکت شل سرمایه‌های تولید و اکتشاف خود را به کنسرسیومی متشکل از شرکت چیرون پترولیوم و کایرن انرژی صحرا واگذار کرد.

کد خبر 316238

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =