بهداشت و سلامت روان کارکنان در اولویت زاگرس جنوبی

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی برای ارتقای بهداشت و سلامت روان کارکنان خود و خانواده‌های آنها، ۲۳۷ نشست کارگاه آموزشی و ۲۳۵۶ نشست مشاوره‌های فردی در محل مرکز مشاوره و ۲۱۷ روز خدمات مشاوره فردی در مناطق عملیاتی برگزار کرده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، حسین شکوری‌فر، مدیر منابع انسانی این شرکت گفت: با توجه اینکه تعداد زیادی از کارکنان صنعت نفت در شرایط سخت آب و هوایی به صورت اقماری در مناطق عملیاتی حضور دارند، همواره در معرض آسیب‌های روحی و روانی ناشی از فشار کار و دوری از خانواده هستند. در همین زمینه مدیریت منابع انسانی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی ازسوی واحد روابط کار و مددکاری اجتماعی از سال ۹۷ برنامه مدونی با هدف کاهش تنش‌های روحی و ارتقای سلامت روانی کارکنان، با همکاری یکی از مراکز مشاوره بخش خصوصی در زمینه خدمات روانشناسی و مشاوره به روش‌های مختلف اجرا کرده است.

وی افزود: این خدمات شامل برگزاری کارگاه‌های آموزشی، مشاوره‌های فردی و گروهی در زمینه‌های خانواده، زوج‌درمانی پیش از ازدواج، اختلالات شخصیتی و بالینی، کودک و نوجوان، شغلی و تحصیلی، روان درمانی فردی، تعارضات زناشویی، کنترل خشم، استرس، ارتباطات موثر، خودآگاهی، شناسایی موارد مشکوک به بیماری‌های روحی و... است که در مجموع تاکنون ۲۳۷ کارگاه آموزشی، ۲۳۵۶ نشست مشاوره فردی برای کارکنان و خانواده‌های آنها در محل مرکز مشاوره و ۲۱۷ روز مشاوره فردی در مناطق عملیاتی برگزار شده است.

مدیر منابع انسانی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در ادامه یکی از مهمترین برنامه‌های اجرا شده را اعزام مشاور و روان‌شناس به مناطق عملیاتی اقماری عنوان کرد و گفت: طی سه سال گذشته اعزام روان‌شناس به مناطق عملیاتی پنجگانه با فراهم آوردن فضایی دوستانه و مورد اعتماد، استقبال کارکنان را به دنبال داشته است.

وی همچنین با اشاره به اینکه بخشی از خانواده‌های کارکنان این شرکت در شهرهای جم و بندرعباس ساکن هستند، گفت: اعزام مستمر مشاور و ارائه خدمات مشاوره‌ای به خانواده‌های ساکن در این شهرها نیز با استقبال خانواده‌ها روبه‌رو شده است که این امر به ایجاد رضایتمندی و افزایش بهره‌وری شغلی کمک می‌کند.

مدیر منابع انسانی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی ادامه داد: با توجه به اینکه بخش زیادی از کارکنان این شرکت در شهرهای شیراز و اصفهان ساکن هستند، خانواده‌های آنها جهت دریافت مشاوره‌های روان‌شناختی به مراکز مشاوره طرف قرارداد در این دو شهر مراجعه می کنند، همچنین در شهرهای تهران و کرج نیز با هماهنگی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران امکان بهره‌مندی خانواده‌های همکاران محترم از مرکز مشاوره طرف قرارداد شرکت ملی نفت ایران فراهم شده است.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی یکی از شرکت‌های تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که با مرکزیت شهر شیراز و برخورداری بیش از ۵۵۰۰ نفر نیروی انسانی، پنج منطقه عملیاتی پارسیان، آغار و دالان، نار و کنگان، سرخون و گشوی جنوبی و سروستان و سعادت‌آباد را در سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان راهبری می‌کند.

کد خبر 319645

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =