حفظ نیروی انسانی باتجربه در قرارداد جدید راهبری خط اتیلن غرب

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی تأکید کرد: در قرارداد جدید واگذاری راهبری خط اتیلن غرب، حفظ نیروی انسانی باتجربه و توانمندسازی و آموزش آنها لحاظ شده است.

به گزارش خبرنگار شانا، سیدجلال میرهاشمی امروز (یکشنبه، ۲۱ شهریورماه) در آیین امضای قرارداد واگذاری راهبری خط اتیلن غرب به شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنعت نفت (اویکو) اظهار کرد: احداث خط اتیلن غرب به‌منظور توسعه مناطق کمتر توسعه‌یافته تصویب شد و احداث آن از سال ۸۳ در دستور کار شرکت ملی صنایع پتروشیمی قرار گرفت و بهره‌برداری آزمایشی آن از سال ۹۱ آغاز و مالکیت خط از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی از اردیبهشت ۹۹ به شرکت ملی صنایع پتروشیمی محول شد.

وی با اشاره به اینکه پس از واگذاری، شناسایی و انتخاب پیمانکار برای بهره‌برداری و تعمیرات در دستور کار قرار گرفت، افزود: این مناقصه در دو مرحله انجام شد که سرانجام شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنعت نفت (اویکو) به‌عنوان پیمانکار این خط برنده و انتخاب شد.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: در این قرارداد حفظ نیروی انسانی باتجربه و توانمندسازی و آموزش آنها لحاظ شده است.

میرهاشمی طول زمان این قرارداد را ۱۸ ماه اعلام کرد و گفت: هزینه‌های قرارداد در دو بخش جاری و مشروط پیش‌بینی شده است که در بخش جاری، بهره‌برداری، نگهداری و تعمیرات و بخش مشروط نیز برای شرایط اضطراری در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه هزینه‌های مربوط به پیمانکار بهره‌برداری خط از محل درآمدهای انتقال اتیلن که طبق قرارداد از مصرف‌کنندگان دریافت می‌شود، تأمین می‌شود، اظهار کرد: قراردادی بین شرکت ملی صنایع پتروشیمی با خدمات گیرندگان برای انتقال اتیلن امضا می‌شود که مبلغ تعیین‌شده از سوی کارشناسان رسمی دادگستری از بابت انتقال اتیلن دریافت می‌شود و در کل سعی شده است رویه‌های جاری بهینه شود.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی تأکید کرد: در راستای نظارت بر نحوه انجام تعهدها از سوی بهره‌بردار، دستگاه نظارتی پیش‌بینی‌ شده که شامل دو بخش نظارت کارگاهی و سیستم پشتیبانی مشاور است و بالادست اینها نظارت شرکت ملی صنایع پتروشیمی بوده و فعالیت‌های خط برنامه‌ریزی و مدیریت می‌شود که برنده این مناقصه شرکت قدس نیروست.

میرهاشمی ادامه داد: این فعالیت برای نخستین بار در وزارت نفت انجام شده و امید است تجربه‌های به‌دست‌آمده برای برون‌سپاری فعالیت‌های مشابه در صنعت استفاده شود.

قرارداد بهره‌برداری، تعمیر و نگهداری خط لوله اتیلن غرب میان شرکت ملی صنایع پتروشیمی به‌عنوان مالک خط و شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت (اویکو) به‌عنوان پیمانکار امضا شد.

کد خبر 320980

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =