بخش‌های عملیاتی صنعت نفت و گاز خط مقدم تولید ثروت کشور است

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: بخش‌های عملیاتی صنعت نفت و گاز خط مقدم تولید ثروت و انرژی برای کشور است و استقلال و عدم وابستگی آن به همت کارکنان پرتلاش نفت رقم می‌خورد.

به گزارش خبرنگار شانا، فریدون حسنوند، عصر امروز (جمعه، ۲۱ آبان‌ماه) پس از بازدید اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از منطقه عسلویه و تأسیسات پارس جنوبی، اظهار کرد: سهم ۱۴.۵ درصد از فروش نفت باید به‌طور کامل به وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران اختصاص یابد، همچنین سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی باید جذب پروژه‌های صنعت نفت شوند تا هم کشور توسعه یابد و هم فرصت‌های شغلی و ارزش افزوده برای سرمایه‌گذاری ایجاد شود.

وی افزود: حمایت از کارکنان رسمی، قراردادی، پیمانکاری و... در صنعت نفت باید مدنظر قرار گیرد، البته این موضوع تاکنون نیز در دستور کار بوده و در هفته‌های اخیر نشست‌های متعددی پیرامون حمایت از نیروی انسانی برگزار شده است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: میدان‌های عملیاتی صنعت نفت و گاز خط مقدم تولید ثروت و انرژی برای کشور است و استقلال و عدم وابستگی آن به همت کارکنان پرتلاش نفت رقم می‌خورد.

حسنوند به موضوع مسئولیت‌های اجتماعی نفت نیز اشاره و عنوان کرد: مردم ۱۴ استان کشور مانند بوشهر، خوزستان، هرمزگان، ایلام، کرمانشاه، فارس و... که میزبان صنعت نفت و گاز هستند باید از این ثروت منتفع شوند. در نشست‌هایی که پیش از این با حضور وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران برگزار شد بر ضرورت ایفای نقش مسئولیت‌های اجتماعی تأکید شده است.

وی با بیان اینکه هفته آینده نشست‌هایی با محوریت صنعت نفت در مجلس شورای اسلامی خواهیم داشت، گفت: روز شنبه (۲۲ آبان‌ماه) نشستی با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان برنامه و بودجه خواهیم داشت که محور این نشست بودجه سال ۱۴۰۱ خواهد بود و این بازدید دو روزه سبب شد مسائل صنعت نفت پایش و در نشست‌های این هفته مطرح شود.

کد خبر 448694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =