۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
  • کد خبر: 449752
ضرورت بازنگری امور حقوقی در قراردادهای نفتی

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه مأموریت مدیریت امور حقوقی پیچیدگی‌های زیادی دارد و حساس به زمان است، گفت: ضرورت دارد امور حقوقی با بررسی نظرات نخبگان و کارشناسان در قراردادهای نفتی بازنگری‌های لازم را انجام دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته‌مهر در آیین تکریم زهرا گودرزی و معارفه حجت‌اله علم‌الهدی، مدیر امور حقوقی این شرکت با بیان اینکه فعالیت‌های حقوقی نسبت به دو دهه گذشته پیشرفت‌های خوبی داشته است از این رو باید به شرایط و استانداردهای جدید داخلی و خارجی در این بخش توجه شود، افزود: حقوق نفت و گاز موضوعی جدید در کشور است که جنبه داخلی و خارجی دارد و در این بخش هنوز به تکامل نرسیده‌ایم و باید در قراردادهای جدید به این موضوع توجه ویژه کنیم.

وی با اشاره به اینکه حجم کار در امور حقوقی نیز افزایشی خیره‌کننده داشته است، اظهار کرد: قراردادهای داخلی باید اصلاح شود و در این بخش گروهی از نخبگان و صاحب‌نظران باید دیدگاه‌های کارشناسی را برای بهبود قراردادها ارائه کنند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران صریح کرد: الگوهای قراردادی در بخش داخلی با بخش خارجی باید تفاوت‌هایی داشته باشند و در این مسیر بازنگری و مرور مستمر قراردادها ضروری است.

خجسته‌مهر با بیان اینکه مأموریت‌ها و فعالیت‌های امور حقوقی پیچیدگی‌های فراوانی دارد، گفت: مسائل حقوقی حساس به زمان و دارای پیچیدگی هستند که در این بخش باید نقاط مثبت را تقویت و نقاط ضعف را برطرف کنیم.

وی افزود: برای استیفای حقوق و منافع شرکت ملی نفت ایران باید تعصب ویژه‌ای داشته باشیم و از ابزارهای پیشرفته و اثربخش به‌دنبال احراز منافع شرکت ملی نفت ایران باشیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه در قراردادهای بخش پیمانکاری نیز باید بازنگری شود، اظهار کرد: حجم قابل‌توجهی از دعاوی در شرکت‌های تابع وجود دارد که مدت‌هاست باقی‌مانده و باید در کوتاه‌ترین زمان تعیین تکلیف شوند.

خجسته‌مهر افزود: هدف نهایی ما توسعه کسب‌وکار شرکت است و در این مسیر امور حقوقی نیز مانند دگر بخش‌ها نقش تعیین‌کننده و مهمی دارد.

وی تصریح کرد: از تلاش‌های خانم گودرزی در مدت تصدی سمت مدیر امور حقوقی قدردانی می‌کنم و از خدمات ایشان همچنان بهره‌مند خواهیم بود و برای آقای علم‌الهدی در ادامه مسیر آرزوی توفیق در خدمت به کشور و صنعت نفت خواستارم.

بر اساس این گزارش، در ابتدای این نشست، زهرا گودرزی با قدردانی از همراهی کارکنان توانمند امور حقوقی به تشریح بخشی از اقدام‌های خود در مدت زمان تصدی این مسئولیت پرداخت و حجت‌اله علم الهدی نیز برنامه‌ها و رویکردهای مورد نظر برای اداره امور حقوقی شرکت ملی نفت را تبیین کرد.

کد خبر 449752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =