افزایش ۳۰۰ درصدی سود پتروشیمی اروند

مدیرعامل پتروشیمی اروند با اشاره به افزایش ۳۰۰ درصدی سود شرکت پتروشیمی اروند در ۹ ماه سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه پارسال، از آغاز طرح‌های توسعه این شرکت‌ در سال آینده خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از پتروشیمی اروند، حسن نشان‌زاده‌مقدم در دیدار با مدیرعامل بانک ملت اظهار کرد: دو دهه گذشته، شرکت پتروشیمی اروند به‌عنوان بزرگ‌ترین زنجیره کلر دنیا پایه‌گذاری شد و هم‌اکنون افزون بر آن، بزرگ‌ترین زنجیره PVC کشور و دومین زنجیره بزرگ خاورمیانه به‌شمار می‌رود.

وی افزود: شرکت پتروشیمی اروند به‌عنوان اصلی‌ترین تأمین‌کننده خوراک مجتمع‌های پی‌وی‌سی کشور و تنها تأمین‌کننده خوراک کلر پتروشیمی کارون در زمینه ایزوسیانات‌ها و خوراک پتروشیمی خوزستان به‌عنوان تولیدکننده پلی‌کربنات‌ها، وظیفه سنگینی را در صنعت پتروشیمی کشور به دوش می‌کشد.

مدیرعامل پتروشیمی اروند ادامه داد: محصول راهبردی کاستیک از دیگر محصولات سبد پتروشیمی اروند است که در صنایع مختلف از نفت، گاز، پتروشیمی، پزشکی تا خودروسازی و آلومینیوم کاربرد دارد و «اروند» تولیدکننده بیش از ۹۵ درصد کاستیک ایران است که از این حیث تکلیف بزرگی را در صنعت پتروشیمی کشور به‌عهده داریم.

نشان‌زاده با حائز اهمیت خواندن نقش پتروشیمی اروند در صنعت کشور تأکید کرد: پتروشیمی اروند سرآمد پتروشیمی‌های کشور است و همکاران ما موفق شده‌اند امسال نیز مانند سال‌های گذشته، روند رو به رشد تولید و خلق ثروت برای اقتصاد کشور را ادامه دهند.

وی با تشریح عملکرد این شرکت در شرایط سخت تحریم افزود: در ۹ ماه پارسال، بیش از ۴۳۰۰ میلیارد تومان فروش داشتیم که امسال این عدد در مدت مشابه به بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان رسیده است و نشان از افزایش ۳۰۰ درصدی فروش در سال ۱۴۰۰ دارد.

مدیرعامل پتروشیمی اروند با اشاره به همکاری بانک‌ها که به‌عنوان مهم‌ترین منبع تأمین مالی در این صنعت هستند، اظهار کرد: ما به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های صنعت پتروشیمی کشور، افزون بر سهامداری ابرپروژه الماس، طرح‌های توسعه خود را سال آینده به سمت اجرایی شدن پیش خواهیم برد و بنا داریم پروژه احداث واحد ۳۰۰ هزار تنی پی‌وی‌سی را آغاز کنیم.

کد خبر 451138

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =