خط لوله تابش امنیت انرژی در شرق کشور را تأمین می‌کند

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: احداث خط لوله تابش افزون بر تأمین امنیت انرژی در شرق کشور، از تردد هزار تانکر جلوگیری کرده است و انتقال فرآورده‌ها را نیز ضابطه‌مند می‌کند.

به گزارش خبرنگار شانا، سیداحسان خاندوزی امروز (شنبه، ۲۵ دی‌ماه) در حاشیه آیین امضای تفاهم‌نامه خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی مسیر رفسنجان، بیرجند، تربت حیدریه، مشهد موسوم به خط لوله تابش (تأمین بازار انرژی شرق) با بیان اینکه همکاری بسیار خوبی با وزارت نفت درباره تأمین مالی پروژه‌های این صنعت داشته‌ایم، گفت: امضای این تفاهم‌نامه‌ها نشان داد که استفاده از منابع داخلی به جای منابع خارجی که دچار تنگنا شده بود، با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

وی افزود: تفاهم‌نامه امروز افزون بر تأمین امنیت انرژی در شرق، برکات دیگری نیز دارد که با اجرای این طرح، روزانه از تردد هزار تانکر جلوگیری شده و انتقال فرآورده‌ها نیز ضابطه‌مند می‌شود، همچنین قاچاق سوخت نیز کاهش خواهد یافت.

وزیر امور اقتصاد و دارایی تصریح کرد: کنسرسیومی ۴ میلیارد دلاری برای تأمین منابع مالی صنعت نفت در حال شکل‌گیری است و در تلاش هستیم تا در وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز کاری کنیم تا بانک‌ها در پشتیبانی از تولید به‌ویژه پروژه‌های بزرگ وارد عمل شده و کمک کنند، این تأمین مالی هم در توسعه پتروپالایشگاه‌ها و هم دیگر طرح‌های نفتی انجام می‌شود.

خاندوزی درباره تفاهم‌نامه ۲۵ ساله ایران و چین نیز گفت: در این باره باید در هرکدام از بخش‌ها به قرادادهای مشخصی برسد که در ماه‌های اخیر وزارتخانه‌های مختلف درگیر آن بوده و اکنون در حال نهایی‌ شدن است تا در بخش‌های مختلف وارد امضای قراردادهایی شویم.

کد خبر 451848

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =