امضای تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و مناطق نفت‌خیز جنوب

شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با هدف گسترش و توسعه سطح همکاری‌های علمی و فناوری یک توافقنامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری امضا کرد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‌خیزجنوب، آیین امضای این تفاهم‌نامه امروز (دوشنبه، ۱۸ بهمن‌ماه) در دومین روز از برگزاری نمایشگاه تخصصی صنعت نفت اهواز به امضای علیرضا دانشی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و مهدی شریف‌زاده، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری رسید.

شریف‌زاده در این باره گفت: ستاد توسعه فناوری‌های آب و انرژی مأموریت‌های خاصی در جهت تأمین نیازهای فناورانه کشور دارد وبه طور مشخص وظیفه دارد فناوری‌های موجود در کشور را شناسایی، دسته‌بندی، تقویت و بومی‌سازی کند و برای فناوری‌هایی که وجود ندارد اولویت‌بندی و نقشه راه دستیابی به آنها را فراهم کند.

وی افزود:‌ این کار بیشتر با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و ترویج اقتصاد دانش‌بنیان و ترویج فرهنگ کارآفرینی انجام می‌شود و تفاهم‌نامه امروز با شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب نیز در این زمینه امضا شده است تا این شرکت بزرگ به‌عنوان یک بازار و متقاضی فناوری در کنار ما قرار گیرد و اولویت ما تأمین نیازهای فناوری این شرکت خواهد بود.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با بیان اینکه احیای چاه‌های کم‌فشار، استفاده از گازهای مشعل و ساخت تجهیزات کلیدی به‌عنوان اولویت‌های ویژه و محورهای کلیدی این تفاهم‌نامه است، تصریح کرد: به این منظور کارگروهی تشکیل خواهیم داد و در منطقه خوزستان مستقر خواهیم شد تا این تفاهم‌نامه اجرایی شود.

کد خبر 453020

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =