آغاز فصلی نو در همکاری‌های ایران و قرقیزستان در صنعت پتروشیمی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در دیدار با سفیر قرقیزستان در تهران از آمادگی ایران برای تأمین نیازهای قرقیزستان به محصولات ​پتروشیمی خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مرتضی شاهمیرزایی در دیدار با تورداکن سی‌دیکف، سفیر قرقیزستان در ایران در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه ایران‌پلاست بر آمادگی صنعت پتروشیمی ایران برای همکاری با این کشور تأکید کرد.

در این دیدار، نحوه صادرات خدمات فنی و مهندسی، فناوری و نیز امکان صادرات کود اوره و دیگر محصولات مدنظر قرقیزستان از سوی مجتمع‌های پتروشیمی کشور به این کشور آسیای میانه بررسی شد.

شاهمیرزایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ضمن دعوت از سرمایه‌گذاران و بازرگانان قرقیز، بحث کریدور ایران، قرقیزستان و چین را برای افزایش همکاری‌ها مهم ارزیابی کرد و گفت: کشور قرقیزستان که مرز بزرگی با کشور چین دارد می‌تواند از ظرفیت‌های صنعت پتروشیمی ایران در همه بخش‌ها در همکاری‌های آینده استفاده و به‌عنوان پلی بین ایران و چین نقش مؤثری ایفا کند.

سفیر قرقیزستان نیز ضمن معرفی یک شرکت قرقیزی که در آینده نزدیک به ایران سفر می‌کند، درخواست کرد در تأمین نیازهای پتروشیمیایی و غیرشیمیایی (مانند قیر که برای راهسازی قرقیزستان مهم است) با شرکت یادشده نهایت همکاری شود.

کد خبر 453194

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =