نمره قبولی وزارت نفت در تأمین گاز خانگی طی زمستان ۱۴۰۰

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش وزارت نفت خوشبختانه امسال با وجود سرمای زودرس در بسیاری از نقاط کشور، قطعی گاز در بخش خانگی نداشتیم که این عملکرد برای این وزارتخانه نمره قبولی به شمار می‌آید.

هادی بیگی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار شانا با بیان اینکه هرچند امسال در بسیاری از نقاط کشور در فصل پاییز شاهد آغاز سرما و بارش برف بودیم، اما گازرسانی خانگی پایدار و مناسب بود، گفت: خوشبختانه با تلاش‌های وزارت نفت، امسال و در ماه‌های سرد سال گازرسانی به بخش خانگی با مشکلی روبه‌رو نشد که این مهم برای وزارت نفت نمره قبولی به شمار می‌آید.

وی با اشاره به اینکه در این دولت اراده برای انجام کار خستگی‌ناپذیر بیش از گذشته وجود دارد، افزود: وزارت نفت در این چند ماه همه تلاش خود را به‌کار گرفت تا با وجود کسری گاز در کشور، گازرسانی در بخش خانگی متوقف نشود و خانه‌های مردم در زمستان گرم بماند که البته این موضوع تا پایان فصل سرما ادامه خواهد یافت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: معتقدم همگام با تلاش برای گازرسانی در کشور باید گروه اندیشه‌ورز در حوزه انرژی کشور تشکیل شود تا ضمن افزایش بهره‌وری در این حوزه، هزینه‌ها نیز کاهش یابد.

به گزارش شانا، جواد اوجی، وزیر نفت آبان‌ماه امسال در حاشیه نشست با نمایندگان مجلس در پاسخ به پرسشی درباره اقدام‌های وزارت نفت در زمینه جلوگیری از قطعی برق و گاز در زمستان، گفته بود وزارت نفت با انجام تعمیرات اساسی در پالایشگاه‌ها، خطوط انتقال، ایستگاه‌های تقویت فشار و تأمین سوخت مایع نیروگاه‌ها و اتخاذ تدابیر مناسب و هماهنگی با وزارت نیرو همه تلاش خود را می‌کند سوخت زمستانی در بخش خانگی تأمین شود تا با چالش قطعی گاز روبه‌رو نشویم.

کد خبر 453552

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =