۳۰ هزار میلیارد ریال سهم خرید بیدبلند خلیج‌فارس از سازندگان داخلی/جلوگیری از خروج ۱۰۸ میلیون یورو ارز

بیدبلند خلیج‌فارس به‌عنوان بزرگ‌ترین قطب گازی غرب آسیا با حمایت از سازندگان و تولیدکنندگان توانمند داخلی طی یک سال گذشته از خروج ۱۰۸ میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری کرد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس، محمود امین‌نژاد در آستانه آغاز سومین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی که از امروز در کیش آغاز به‌کار می‌کند، اظهار کرد: سیاست‌های این شرکت مبتنی بر استفاده حداکثری از دانش و توان متخصصان و سازندگان داخلی است.

وی در این زمینه ادامه داد: کمیته‌های خودکفایی و حمایت از ساخت داخل بیدبلند خلیج‌فارس با بررسی‌های کارشناسی و امکان‌سنجی توانستند بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال از تجهیزات و تولیدات داخلی در بخش پالایشگاهی و پروژه‌های توسعه‌ای شامل خرید تجهیزات حساس دوار، پکیج‌های تولید هوا و ازت، انواع تجهیزات برق و ابزاردقیق، لوله و اتصالات، فیلتر و مواد شیمیایی را از داخل تأمین کنند.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج‌فارس در ادامه گفت: با توجه به تجربه‌های موفق در زمان ساخت این پروژه ملی خوشبختانه در زمان بهره‌برداری و انجام پروژه‌های توسعه‌ای طی یک سال گذشته از خروج ۱۰۸ میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری شده است.

کد خبر 453709

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =