زنجیره تولید تا صادرات بیدبلند خلیج‌فارس تکمیل شد

تأسیسات و مخازن ذخیره‌سازی محصولات صادراتی و اسکله مستقل شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس در ماهشهر آماده بهره‌برداری رسمی شد.

محمود امین‌نژاد، مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس در آستانه بهره‌برداری رسمی از تأسیسات ذخیره‌سازی و اسکله بیدبلند خلیج فارس در ماهشهر به خبرنگار شانا گفت: پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس و خطوط لوله این مجتمع پارسال به بهره‌برداری رسمی رسید و از آنجا که عملیات اجرایی تأسیسات ذخیره‌سازی و اسکله شرکت به‌دلیل اختلاف فاز یک سال و نیم دیرتر از ساخت پالایشگاه آغاز شده بود، هم‌اکنون آماده بهره‌برداری رسمی شده است.

وی با اشاره به اینکه محصولات صادراتی پالایشگاه گازبیدبلند خلیج فارس از زمان بهره‌برداری تاکنون با امکانات موجود پتروشیمی بندرامام راهبری می‌شد، افزود: پیش‌راه‌اندازی و راه‌اندازی تأسیسات ذخیره‌سازی و اسکله بیدبلند خلیج فارس از اوایل بهمن‌ماه امسال آغاز شد و هم‌اکنون آماده بهره‌برداری رسمی است. اسکله این شرکت به نام «سردار شهید قاسم سلیمانی» نام‌گذاری شده است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس تأکید کرد: با بهره‌برداری از تأسیسات و مخازن ذخیره‌سازی محصولات و اسکله مستقل بیدبلند خلیج فارس در مجیدیه بندر ماهشهر، زنجیره تولید بیدبلند خلیج فارس تکمیل می‌شود.

امین‌نژاد، سرمایه‌گذاری انجام‌شده در ساخت تأسیسات و مخازن ذخیره‌سازی و اسکله مستقل بیدبلند خلیج فارس را ۲۷۰ میلیون یورو اعلام کرد و گفت: این پروژه با ظرفیت صادرات سالانه ۲ میلیون تن محصولات ارزشمند پروپان، بوتان، پنتان پلاس در زمینی به مساحت ۶۴ هکتار اجرا شده است.

کد خبر 454172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =