۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۲
  • کد خبر: 454277
جی‌پی مورگان: نفت ۱۸۵ دلاری می‌شود

بانک جی‌پی مورگان پیش‌بینی کرد که قیمت نفت خام برنت در پایان سال ۲۰۲۲ میلادی به ۱۸۵ دلار برای هر بشکه می‌رسد.

به‌گزارش خبرگزاری بلومبرگ، بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی‌مورگان پیش‌بینی کرد که در صورت ادامه اختلال در عرضه نفت روسیه، قیمت نفت خام برنت در پایان سال جاری میلادی به ۱۸۵ دلار برای هر بشکه می‌رسد.

قیمت نفت خام برنت روز پنجشنبه (۱۲ اسفندماه) در پی امتناع معامله‌گران از خرید نفت روسیه به‌دلیل حمله این کشور به اوکراین، به حدود ۱۲۰ دلار برای هر بشکه رسید.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا با درخواست‌های چندباره برای ممنوع کردن واردات نفت روسیه روبه‌روست، اما وی هنوز هیچ تحریمی علیه نفت مسکو اعمال نکرده ‌است.

تحلیلگران این بانک معتقدند اکنون ۶۶ درصد نفت روسیه هیچ خریداری ندارد.

این تحلیلگران با این پیش‌فرض که نفت ایران به‌سرعت وارد بازار نمی‌شود، اعلام کردند که قیمت نفت در ماه‌های آینده به ۱۲۰ دلار برای هر بشکه می‌رسد و در این قیمت باقی می‌ماند.

افزایش تحریم‌های مسکو و در اولویت قرار گرفتن امنیت انرژی پیامدهایی برای فروش نفت روسیه به اروپا و آمریکا داشته است و به طور بالقوه بر فروش نفت روسیه به مقدار ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز تأثیر می‌گذارد.

این بانک تغییری در برآورد میانگین قیمت نفت خام برنت در سه‌ ماه دوم، سوم و چهارم سال جاری میلادی ایجاد نکرد و آن را به‌ترتیب ۱۱۰ دلار برای هر بشکه، ۱۰۰ دلار برای هر بشکه و ۹۰ دلار برای هر بشکه اعلام کرد.

جی‌پی‌مورگان انتظار دارد در صورت بازنگشتن نفت ایران به بازار، میانگین قیمت نفت در سه‌ ماه دوم، سوم و چهارم ۲۰۲۲ به‌ترتیب ۱۱۵ دلار برای هر بشکه، ۱۰۵ دلار برای هر بشکه و ۹۵ دلار برای هر بشکه باشد.

کد خبر 454277

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =