۱۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱
  • کد خبر: 455072
شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا افزایش یافت

شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شرکت‌های حفاری آمریکا تعداد دکل‌های نفت و گاز این کشور را برای دومین هفته پیاپی افزایش دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شرکت‌های انرژی ایالات متحده تعداد دکل‌های نفت و گاز را برای دومین هفته پیاپی افزایش دادند، اما روند افزایشی شمار دکل‌ها همچنان کُند است زیرا شرکت‌های حفاری به جای افزایش تولید، در حال بازپرداخت نقدی - با قیمت‌های بالای نفت - به سهامداران هستند.

بیکرهیوز در گزارش روز جمعه (۱۲ فروردین‌ماه) خود آورده است که مجموع دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا در هفته منتهی به یکم آوریل (۱۲ فروردین‌ماه) نسبت به هفته پیش از آن سه دستگاه افزایش یافت و به ۶۷۳ دستگاه رسید.

بر اساس این گزارش، مجموع دکل‌های آمریکا تا این تاریخ در سال جاری میلادی نسبت به‌ مدت مشابه پارسال، ۲۴۳ دستگاه یا ۵۷ درصد افزایش یافته است.

مجموع دکل‌های نفتی آمریکا در هفته منتهی به یکم مارس (جمعه، ۱۲ فروردین‌ماه) نسبت به هفته پیش از آن ۲ دستگاه افزایش یافت و به ۵۳۳ دستگاه رسید، در حالی که شمار دکل‌های گازی با یک دستگاه افزایش به ۱۳۸ دستگاه (بالاترین تعداد از ماه اکتبر ۲۰۱۹) رسید.

شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده مورد توجه فعالان بازار نفت است.

کد خبر 455072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =