سال ۱۴۰۰ در حوزه ارتقای تجارت نفتی و غیرنفتی نمره قابل قبولی داشتیم

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: کارنامه دیپلماسی در سالی که گذشت در حوزه خنثی‌سازی تحریم‌ها و تأمین منافع مردم، ارتقای تجارت و مراودات اعم از نفتی و غیرنفتی و تأمین نیازهای اولیه مردم کارنامه قابل قبولی است.

به گزارش شانا، سعید خطیب‌زاده امروز (دوشنبه، ۱۵ فروردین‌ماه) در نشست خبری درباره ارزیابی کارنامه سیاست خارجی دولت سیزدهم در سال ۱۴۰۰ گفت: کارنامه دیپلماسی در سالی که گذشت در حوزه خنثی‌سازی تحریم و تامین منافع مردم، ارتقای تجارت و مراودات اعم از نفتی و غیرنفتی و تأمین نیازهای اولیه مردم کارنامه قابل قبولی است.

وی با اشاره به بیش از ۲.۵ برابر شدن روابط با همسایگان افزود: چارچوب ایجاد روابط تاب‌آور خارجی، چارچوبی بود که وزارت خارجه پیگیری کرد و در ۶ ماه دوم سال نتایج موفقی داشت. در حوزه رفع تحریم‌ها ماه‌ها مذاکره، ده‌ها نشست در وین و صدها نشست در ایران برگزار شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰، سیاست خارجی متوازن در دستور کار بوده است، تصریح کرد: توافق بسیار در دسترس است، اگر آمریکا بداند و یقین داشته باشد که ما از خطوط قرمز خود نه رد می‌شویم و نه از خواسته‌های خود کوتاه می‌آییم.

خطیب‌زاده اظهار کرد: راه‌حل در کاخ سفید است. باید به خواسته‌های معقول ایران که مورد تأیید اعضای ۱+۴ است، پاسخ منطقی بدهد تا ما آمادگی داشته باشیم به وین بازگردیم.

کد خبر 455110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =