مهم‌ترین اهداف تفاهم‌نامه همکاری وزارت نفت و شهرداری تهران تبیین شد

معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت با تبیین مهم‌ترین اهداف تفاهم‌نامه همکاری وزارت نفت و شهرداری تهران اظهار کرد: امیدواریم نتایج همکاری بین وزارت نفت و شهرداری در کل کشور تسری یابد.

به گزارش خبرنگار شانا، وحیدرضا زیدی‌فرد امروز (سه‌شنبه، ۳۰ فروردین‌ماه) در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت نفت و شهرداری تهران اظهار کرد: مهم‌ترین اهداف امضای تفاهم‌نامه امروز، اجرای سیاست الگوی مصرف، همکاری در زمینه پیاده‌سازی الزام‌ها مانند مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان، حمایت مشترک از شرکت‌های دانش‌بنیان و کمک به اجرای ماده ۱۲ قوانین رفع موانع تولید است.

وی با بیان اینکه بحث انرژی و مدیریت عرضه و تقاضای آن از مهم‌ترین مباحث جهان است و همه کشورهای پیشرفته آن را سرلوحه کار قرار داده‌اند، تصریح کرد: ۹۹ درصد کشورهای حاضر در اکسپوی دوبی شعار نخست‌شان مباحث مربوط به مدیریت مصرف انرژی بود که نشانگر اهمیت این موضوع در سطح جهان  است.

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت یارانه‌های پرداختی، قیمت حامل‌های انرژی، رشد بالای مصرف و... را به‌عنوان مهم‌ترین مباحث مربوط به انرژی در کشور برشمرد و افزود: این مباحث در سطح وزارت نفت به‌ویژه در دوره جدید به‌صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است و امیدواریم بتوانیم یک حرکت خوب در این زمینه انجام دهیم.

زیدی‌فرد با اشاره به اینکه به‌طور معمول شهرداری‌ها تمرکزشان بر مسائل زیباشناسی، حمل‌ونقل و... است و کمتر پیش آمده وارد مسائل مربوط به انرژی شوند، گفت: شهرداری تهران برنامه گسترده‌ای برای مدیریت مصرف انرژی در کلان‌شهر تهران دارد و در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای نیز با وزارت نیرو امضا کرده است.

وی با تأکید بر اینکه شهردار با درایت و انقلابی به‌طور جدی مباحث مربوط به انرژی را در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: امیدوارم امضای تفاهم‌نامه امروز آغاز حرکتی مبارک برای همکاری بین وزارت نفت و شهرداری تهران در زمینه اصلاح الگوی مصرف و صرفه‌جویی انرژی باشد و نتایج آن در کل کشور تسری یابد.

کد خبر 455843

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =