توربین سولار مارس در تأسیسات نفت و گاز آغاجاری راه‌اندازی شد

با تلاش متخصصان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری توربین سولار مارس ۱۰۰ ردیف B ایستگاه تزریق گاز ۶۰۰ کرنج راه‌اندازی شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری، محمدرضا گودرزی، مدیر عملیات شرکت آغاجاری در این باره گفت: همسو با بهینه‌سازی و تداوم تولید و تسریع در اجرای پروژه نصب سیستم کنترل جدید توربوکمپرسور ردیف B ایستگاه تزریق گاز ۶۰۰ کرنج تعمیر، بازسازی و راه‌اندازی شد.

گودرزی اظهار کرد: با توجه به اهمیت راه‌اندازی این توربین از اواخر اسفند سال ۱۴۰۰ عملیات جابه‌جایی و نصب تجهیز از سوی بخش خصوصی و با همکاری تعمیرات و عملیات تقویت فشار کرنج آغاز و پس از هم‌محوری توربین و کمپرسور، نصب و سرویس ادوات جانبی، ادوات کنترل و حفاظت ابزار دقیق، همچنین بررسی سیستم اعلان و اطفای حریق و همه اقدام‌های لازم راه‌اندازی شد.

مدیر عملیات بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری با اشاره به مزایای نصب این توربین در بهینه‌سازی مصرف برق گفت: با توجه به مصرف کمپرسورهای برقی در مجموعه کرنج، راه‌اندازی این توربین و جایگزینی آن با دو ردیف کمپرسور برقی سبب شده  استحدود هشت مگاوات مصرف برق در فصول گرم سال، صرفه‌جویی شود، همچنین شاهد پایداری در نگهداشت تولید باشیم.

کد خبر 456003

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =