۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۳
  • کد خبر: 456289
ثبت رکورد تازه تولید در پتروشیمی بوعلی‌سینا

تولید محصولات شرکت پتروشیمی‌ بوعلی‌سینا در سال ۱۴۰۰ با ۳۲ درصد افزایش نسبت به سال گذشته، به  ۱۱۰ درصد ظرفیت طراحی و یک میلیون و ۸۹۰ هزار تن رسید.

به گزارش شانا به نقل از پتروشیمی بوعلی سینا، امید عازمیان، سرپرست مجتمع شرکت بوعلی سینا با اعلام این خبر گفت: در سال ۱۴۰۰ و همسو با فرمایشات مقام معظم رهبری و شعار سال، با رفع موانع تولید موفق به ثبت رکورد ۱۱۰ درصد تولید به ظرفیت طراحی شدیم که در تاریخ ۱۸ ساله فعالیت شرکت بی‌سابقه بوده است.

وی با اشاره به تثبیت رکورد به‌دست‌آمده در تولید مجتمع افزود: سال ۱۴۰۰ با بی‌اثر کردن تحریم‌ها از سوی متخصصان مجتمع رکوردهای تازه‌ای در تولید محصولات به ثبت رسید که محصولات گاز مایع و برش سنگین با افزایش ۹۲ و ۸۴ درصدی بیشترین افزایش تولید نسبت به سال قبل را داشته‌اند.

سرپرست مجتمع شرکت بوعلی سینا ادامه داد: همچنین محصول راهبردی بنزن بار دیگر با ثبت بیشترین میزان تولید، افزایش ۱۲۶ درصدی نسبت به برنامه را محقق کرده که نقش مؤثری در بازارهای داخلی، صنایع پایین‌دستی و تکمیلی و ارزآوری برای کشور ایفا کرده است.

عازمیان با تشریح افزایش تولید مجتمع و ثبت این رکورد تاریخی اضافه کرد: در سال ۱۳۹۹ مجموع تولیدات مجتمع یک میلیون و ۴۳۷ ‌هزار تن بود که با سیاست‌های ترسیم‌شده از سوی مدیریت و رفع تنگناهای تولید در سال ۱۴۰۰‌ و تحقق عملی شعار سال و فرمایشات مقام معظم رهبری، موفق به تولید یک میلیون و ۸۹۰ هزار تن محصول شدیم که این مقدار تولید در تاریخ فعالیت شرکت بی‌سابقه بوده که نشان از شکست تحریم‌های ظالمانه علیه صنعت پتروشیمی دارد.

مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا (سهامی عام) در زمینی به مساحت ۳۶ هکتار در شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان و در منطقه ویژه پتروشیمی قرار دارد و بخشی از سهام آن از سال ۱۳۹۹ در بورس عرضه شده است.

کد خبر 456289

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =