افزایش حقوق و دستمزد کارکنان طبق قانون ابلاغی دولت اعمال می‌شود

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزیر نفت از اعمال افزایش حقوق و دستمزد کارکنان قراردادی و رسمی وزارت نفت طبق قانون ابلاغی دولت خبر داد.

مهدی علی‌مددی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار شانا با بیان اینکه وزارت نفت تصمیم داشت افزایش حقوق کارکنان قرارداد مدت موقت و مدت معین را در قالب قانون کار اعمال کند، گفت: در لایحه بودجه تقدیمی هیئت دولت به مجلس شورای اسلامی، بنا بود تصمیم‌گیری درباره کارکنان قراردادی در قالب قرارداد مستقیم با دولت باشد که به تصویب مجلس نیز رسید، اما شورای نگهبان با رد این موضوع عنوان کرد که این نیروها باید تابع دستورات قانون کار باشند و سرانجام تصمیم‌گیری درباره این کارکنان تابع قانون کار به دستگاه‌ها ابلاغ شد.

وی افزود: با این حال پس از ابلاغ لایحه بودجه در سال ۱۴۰۱، هیئت دولت مجدد این موضوع را بررسی کرد و با ارزیابی شرایط و میزان حقوق کارکنان، در نهایت ۱۵ اردیبهشت‌ماه ابلاغیه‌ای تازه صادر و بنا شد درباره نیروهای قراردادی همچون کارکنان رسمی دولت برخورد شود.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزیر نفت با تأکید بر اینکه بر اساس ابلاغیه اولیه، وزارت نفت تصمیم داشت طبق قانون شورای عالی کار افزایش حقوق کارکنان قراردادی را لحاظ کند، گفت: ابلاغیه جدید دولت با دو روز تأخیر به وزارت نفت رسید و از آنجایی که تکلیف دولت است و قصد نداریم افزایش عمومی حقوق و دستمزد کارکنان رسمی معطل شود، مجبوریم زودتر بر اساس بخش‌نامه دولت افزایش مدنظر را برای نیروهای قراردادی و رسمی لحاظ کنیم.

علی‌مددی گفت: اگرچه در صورتی که بخشنامه دولت به هر نحوی ملغی شود، برای نمونه شورای اداری و دیوان عدالت اداری که امکان مداخله دارند، این تصمیم را ابطال کنند، متعاقب آن طبق قوانین آینده اقدام می‌کنیم.

افزایش ۵ درصدی افزون بر ۱۰ درصد اعلامی برای کارکنان قراردادی

وی با بیان اینکه  افزایش حقوق کارکنان قرارداد مدت موقت پس از سال‌های متمادی در بهمن‌ماه پارسال با حقوق و مزایای دیگر کارکنان متناسب‌سازی شد  در سال ۱۴۰۱ نیز طبق تصویبنامه ۱۵ اردیبهشت‌ماه هیئت محترم وزیران رشد حقوق و فوق العاده‌ها و مزایا به‌صورت ١٠ درصد انجام می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزیر نفت اظهار کرد: از آنجا که تکلیف دولت است و نباید افزایش عمومی حقوق و دستمزد کارکنان با توجه به شرایط اقتصادی معطل شود تلاش بر این است که در ماه جاری اقدام لازم معمول شود.

علی‌مددی تصریح کرد: البته برای این نیروها ۵ درصد به‌عنوان سنوات نیز برای افزایش حقوق و دستمزد اعمال می‌شود.

وی درباره افزایش حقوق کارکنان رسمی نیز گفت: مباحث نظام ارزیابی عملکرد وسقف حقوق درباره این نیروها مطرح هست که تعیین سقف خالص طبق تکلیف قانون بودجه در شورای حقوق و دستمزد بر اساس بند ۸ تبصره ۱۲ قانون بودجه پیگیری خواهد شد.

کد خبر 456597

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =