ایجاد پتروپالایشگاه‌ها ضرورتی غیرقابل اجتناب برای کشور است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت نفت و مجلس باید دست به دست هم دهند تا طرح‌های پتروپالایشی اجرا شوند، گفت: ساخت پتروپالایشگاه‌ها ضرورتی غیرقابل اجتناب برای کشور است.

هادی بیگی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار شانا ضمن تأکید بر ضرورت ایجاد پتروپالایشگاه‌ها گفت: قرار است تا یک ماه آینده بازدیدهایی از مجموعه‌های پالایشی داشته باشیم، از این رو اگر این بازدیدها منجر به تصمیمی مشترک شود آنگاه مسئله احداث پتروپالایشگاه‌ها و مینی پتروپالایشگاه‌ها در نقاط مختلف کشور بر مبنای توسعه پالایشگاهی، پتروشیمی و صادرات ایجاد خواهند شد.

وی با بیان اینکه اجرای دقیق قانون حمایت از توسعه صنایع پایین‌دستی با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی، باید با قاطعیت انجام شود، افزود: با راه‌اندازی پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه‌ها می‌توان جوانان بسیاری را به‌طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار کرد، همچنین این صنایع برای کشور درآمدزایی و ارزآوری بسیار به همراه دارند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: براساس این قانون، نقدینگی‌های درون جامعه جذب و از آن برای توسعه پالاشگاه‌ها و گسترش فعالیت بخش تولیدی استفاده می‌شود.

داود رمضانی

کد خبر 459295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =