در بخش گازرسانی، پیوست اجتماعی مطلوبی شکل گرفته است/ رشد ۲.۹ درصدی شاخص‌های بهره‌وری در دولت سیزدهم

رئیس مجمع نمایندگان فارس ضمن قدردانی از اجرای پروژه‌های گازرسانی و کلنگ‌زنی این پروژه‌ها برای گازرسانی به این استان، گفت: دولت توانسته است در بخش گازرسانی، پیوست اجتماعی خوبی شکل دهد و مسئولیت دیگر بخش‌ها را نیز به‌عهده بگیرد.

به گزارش خبرنگار شانا، محسن علیزاده صبح امروز (یکشنبه، ششم شهریورماه) در آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات طرح‌های گازرسانی در هفته دولت در محل ساختمان مرکزی شرکت ملی گاز ایران که به‌صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد، با گرامیداشت هفته دولت افزود: اگر بخواهیم از اقدام‌های مؤثر دولت سیزدهم یادی کنیم، ‌اقدام‌های مؤثری در همین مدت کوتاه شکل گرفته است، در حوزه اقتصادی نیز اتفاق‌های مثبتی افتاد که جرأت و جسارت زیادی می‌خواست.

وی بیان کرد: در ۱۰ سال گذشته شاخص‌های بهره‌وری در کشور منفی بوده است، اما با حضور آقای رئیسی، شاخص‌های بهره‌وری در همین مدت کوتاه ۲.۹ درصد رشد کرده است و من به نمایندگی از همه نمایندگان از وزیر نفت و همکاران ایشان و همکارانشان در استان فارس بابت گازرسانی به شهرها و روستاهای استان فارس با وجود همه مشکلات قدردانی می‌کنم.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس تأکید کرد: یکی از مهم‌ترین پیوست‌های طرح‌های گازرسانی، پیوست‌های اجتماعی آن است. در حاشیه شهرها به‌دلیل مهاجرت از شهرها اتفاق‌های ناگواری شکل می‌گیرد که در ادامه آن مسائل امنیتی اجتماعی نیز پیش می‌آید.

علیزاده افزود: اینکه دولت توانسته است پیوست اجتماعی خوبی را شکل بدهد و در بخش گازرسانی، مسئولیت دیگر بخش‌ها را نیز به‌عهده گیرد، ‌جای خرسندی است.

وی گفت: در استان فارس دیروز شاهد اجرای پروژه‌های گازرسانی و کلنگ‌زنی برای گازرسانی به روستاها بودیم که در این باره از زحمات مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و همکاران استانی‌شان تشکر می‌کنم.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس بیان کرد: اقدام‌های شما در حوزه بین‌المللی بسیار اثرگذار بوده است، ‌اما برای توسعه گازی خودمان در حوزه بین‌الملل باید تلاش بیشتری کنیم. جنگ روسیه و اوکراین معادلات بازار گاز جهان را به هم زده است و ما باید بتوانیم در حوزه بین‌الملل، استفاده بیشتری ببریم، زیرا نفت تهدیدپذیر است، ‌اما گاز قدرت بازدارندگی بیشتری دارد و یکی از دلایل کوتاه آمدن غربی‌ها در مذاکرات نیز همین است و ما باید از فضا بهره‌مند شویم.

علیزاده افزود: نکته دیگر این است که ایران رتبه دوم را در منابع گازی دنیا دارد،‌ اما در ذخایر اثبات‌شده مجموع گاز و نفت، رتبه اول را دارد و ما باید بتوانیم از این ظرفیت، نهایت بهره را ببریم. برای بهره‌مندی از این ظرفیت، ما و همکارانمان در کنار دولت خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه سهم ما از انرژی گاز در دنیا کم است و باید به‌صورت مستقیم یا نیابتی صادرکننده گاز به اروپا باشیم، گفت: این حرکت هرچند آغاز شده است، اما اهتمام بیشتری می‌خواهد و ما نیز تلاش خودمان را برای حمایت از دولت به‌کار خواهیم گرفت.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس گفت: در بحث بهینه‌سازی نیز باید بهینه‌سازی به‌درستی اتفاق بیفتد. در بخش خانگی قطعی نداشتیم،‌ اما ۶ میلیارد دلار صادرات فولاد ما به‌دلیل اینکه نتوانستیم انرژی برق را در اختیار اینها قرار دهیم، انجام نشده است و باید به بحث گازرسانی به صنایع توجهی ویژه‌ کرد.

علیزاده یادآور شد: طرح ضربت گازرسانی در کشور که آغاز شده است، امیدواریم با همت همکاران شما برای گازرسانی به همه نقاط کشور ادامه یابد.

کد خبر 461207

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =