موافقت‌نامه یک میلیارد دلاری مناطق نفت‌خیز جنوب با ملی حفاری امضا شد/ دکل‌های حفاری بازسازی می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از امضای توافق‌نامه یک میلیارد دلاری میان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با شرکت ملی حفاری ایران خبر داد و گفت: بر اساس مفاد این توافق‌نامه، حدود ۲۰۰ میلیون دلار به بازسازی و نوسازی دکل‌های حفاری شرکت ملی حفاری ایران اختصاص می‌یابد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته‌مهر در حاشیه بازدید از دکل ۵۸ فتح شرکت ملی حفاری ایران که روز دوشنبه (۲۸ شهریورماه) انجام شد، از حمایت همه جانبه شرکت ملی نفت ایران از شرکت ملی حفاری ایران خبر داد و گفت: موافقت‌نامه اخیر شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با ملی حفاری مشتمل بر اختصاص ۲۰۰ میلیون دلار برای بازسازی ناوگان حفاری این شرکت است که مورد حمایت کامل شرکت ملی نفت ایران قرار دارد.

وی اظهار کرد: شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب آمادگی خواهد داشت تا سالانه حدود ۴۰ میلیون دلار به بحث بازسازی ناوگان ملی حفاری اختصاص دهد و تأمین اعتبار آن از سوی شرکت ملی نفت ایران تضمین می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه شرکت ملی حفاری ایران جزئی از بدنه بالادستی صنعت نفت است، گفت: این شرکت نقش بی‌بدیلی در امر حاکمیتی ایفا می‌کند.

به‌گفته وی، از مهمترین اولویت‌های مطرح در شرکت ملی نفت ایران درباره پایداری ناوگان حفاری و کمک به توسعه و ثبات این شرکت، مشتمل بر مدیریت پایدار و نوسازی و بهسازی حدود ۷۴ دکل حفاری مورد استفاده در شرکت ملی حفاری ایران است.

 ملی حفاری؛ نماد اقتصاد مقاومتی در شرکت نفت است

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه شرکت ملی حفاری نمادی از اقتصاد مقاومتی در شرکت ملی نفت ایران است، گفت: به مدد خدمات کارکنان این شرکت در طول سال‌ها و پس از خروج شرکت‌های خارجی، خللی در تولید نفت و گاز کشور ایجاد نشده است.

خجسته‌مهر افزایش میزان بهره‌وری را به‌عنوان یکی از الزام‌های کاری در شرکت ملی حفاری ایران برشمرد و افزود: پیش از این یک دکل حفاری می‌توانست چهار حلقه چاه را حفاری کند؛ بر همین اساس لازم است تا نسبت به رسیدن به این حد نصاب اقدام شود.

وی تصریح کرد: شرط بالا بردن بهره‌وری در شرکت ملی حفاری ایران استفاده از فناوری روزآمد و استفاده حداکثری از توان حدود ۱۷ هزار نفر از کارکنان این شرکت است که بیشتر آن‌ها به‌عنوان نیروهای ارکان ثالث مشغول به فعالیت هستند.

تبدیل وضعیت ایثارگران تا پایان دی‌ماه نهایی می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران انجام طرح طبقه‌بندی مشاغل ویژه نیروهای ارکان ثالث را به‌عنوان یکی از دستاوردهای قابل اهمیت شرکت ملی نفت ایران در دولت سیزدهم برشمرد و افزود: با انجام این طرح، افزون بر دسته‌بندی مشاغل مختلف، پرداخت حقوق و مزایا به نیروها بر مبنای تخصص و نوع کار انجام می‌شود.

خجسته‌مهر درباره روند تبدیل وضعیت نیروهای ارکان ثالث نیز تأکید کرد: ایثارگران مشمول بندهای «و» و «د» در شرکت ملی حفاری ایران حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر هستند که هم‌اکنون تبدیل وضعیت حدود هزار و ۵۰۰ نفر انجام شده و مابقی افراد نیز بر اساس ابلاغیه اخیری که به مدیریت منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران داشته‌ایم، تا پایان دی‌ماه به نیروی رسمی تبدیل وضعیت خواهند شد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران ضمن قدردانی از نیروهای خدوم و زحمتکش صنعت نفت،‌ تکریم آنان را از جمله وظایف سازمانی مدیران برشمرد و افزود: تلاش می‌شود تا همه امکانات رفاهی لازم برای استفاده نیروهای فعال به‌ویژه نیروهای عملیاتی ارائه شود.

 تأمین ۷۵ میلیارد تومان اعتبار برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین

خجسته‌مهر در پاسخ به پرسشی مبنی بر نحوه خدمت‌رسانی این شرکت به زائران اربعین گفت: امسال برای نخستین‌بار دو ستاد یکی در حوزه جنوب کشور و دیگری در غرب کشور تشکیل شد که افزون بر کمک‌های نقدی، از تمامی خدمت لجستیکی و ماشین‌آلات موردنیاز برای حمایت حداکثری از زائران اربعین استفاده کردند.

وی افزود: در حوزه ستاد جنوب شرکت‌های ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، نفت و گاز اروندان و شرکت مهندسی و توسعه نفت و در حوزه ستادی در غرب کشور، شرکت‌های متن، نفت و گاز پارس و نفت مناطق مرکزی ایران خدمت‌رسانی کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از قدردانی و تشکر مسئولان کشور و استانداران خوزستان، ایلام و کرمانشاه از خدمات شرکت ملی نفت ایران درباره خدمت‌رسانی به زائران حسینی یاد کرد و گفت: شرکت ملی نفت ایران از همه امکانات خود برای خدمت‌رسانی حداکثری به مردم استفاده می‌کند.

کد خبر 462189

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =