گزارش چشم‌انداز جهانی نفت اوپک در نمایشگاه نفت ابوظبی رونمایی می‌شود

گزارش چشم‌انداز جهانی نفت سازمان کشورهای صادرکننده (اوپک) آبان‌ماه در نمایشگاه نفت و گاز ابوظبی (ADIPEC) رونمایی می‌شود.

به گزاش شانا به نقل از دبیرخانه اوپک، چشم‌انداز جهانی نفت ۲۰۲۲ اوپک (WOO) روز دوشنبه ۳۱ اکتبر ۲۰۲۲ (نهم آبان‌ماه) ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی امارات در نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی نفت و گاز ابوظبی (ADIPEC) ۲۰۲۲ رونمایی می‌شود.

هیثم الغیص، دبیرکل اوپک به همراه کارشناسان اوپک، مطالب برجسته این گزارش و نماهنگی را با پیام‌های کلیدی از نسخه شانزدهم این گزارش معرفی خواهند کرد.

پس از آن یک میزگرد به همراه پرسش و پاسخ با مدیریت بخش تحقیقات اوپک برگزار خواهد شد. در این آیین همچنین سخنان کلیدی وزیران و مدیران عامل شرکت‌های نفتی ارائه می‌شود.

بر اساس این گزارش، نخستین گزارش چشم‌انداز جهانی نفت در سال ٢٠٠٧ منتشر شد. این گزارش به بازبینی و تجزیه و تحلیل سناریوهای کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت توسعه بخش‌های بالادستی و پایین‌دستی صنعت نفت می‌پردازد.

این نشریه برآوردهایی درباره صنایع بالادست و پایین‌دست، عرضه و تقاضا، سرمایه‌گذاری‌ها، تأثیر بالقوه سیاست‌ها، محیط زیست و توسعه پایدار ارائه می‌دهد. 

چشم‌انداز جهانی نفت دبیرخانه اوپک همچنین تجزیه و تحلیل تخصصی بسیاری از چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی صنعت نفت جهانی را ارائه می‌دهد.

الغیص در این باره گفت: گزارش چشم‌انداز جهانی نفت اوپک مرجعی ضروری است که بر تعهد این سازمان به تجزیه و تحلیل بی‌طرفانه، شفافیت داده‌ها و افزایش گفت‌وگوها و همکاری‌ها تأکید می‌کند.

وی افزود: با توجه به رویدادهای سال ۲۰۲۲ و چالش‌ها و فرصت‌هایی که صنعت انرژی در سال‌ها و دهه‌های آینده پیش رو دارد، این  گزارش بسیار ارزشمند خواهد بود.

نشریه امسال گزارش چشم‌انداز جهانی نفت دبیرخانه اوپک این بار هم با یک برنامه‌ کاربردی هوشمند همراه خواهد بود تا دسترسی بیشتری به داده‌های انرژی و تجزیه و تحلیل مهم چشم‌انداز جهانی نفت اوپک و نسخه جامع تعاملی آن داشته باشد. جزئیات بیشتر هنگام رونمایی این رویداد ارائه می‌شود.

رسانه‌ها و تحلیلگرانی که پیش از کنفرانس مطبوعاتی برنامه‌ریزی‌شده به نسخه‌ای از چشم‌انداز جهانی نفت اوپک نیاز دارند می‌توانند درخواست خود برای دریافت نسخه رسمی ۴۸ ساعته را ارائه دهند که روز شنبه هفتم آبان‌ماه و در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه به وقت وین در دسترس خواهد بود. 

برای درخواست نسخه رسمی، می‌توانید از طریق آدرس ایمیل  webeditor@opec.org اقدام کنید.

کد خبر 463028

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =