۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۰
  • کد خبر: 463498
قیمت نفت کاهش یافت

قیمت نفت به‌دلیل داده‌های مربوط به افت فعالیت کارخانه‌ها و نگرانی درباره افزایش محدودیت‌های کرونا در چین کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری رویترز از سنگاپور، داده‌های مربوط به کاهش غیرمنتظره فعالیت کارخانه‌های چین و نگرانی‌ها درباره افزایش محدودیت‌های این کشور در ارتباط با بیماری کرونا سبب شد قیمت‌های نفت روز دوشنبه (نهم آبان‌ماه) کاهش یابد.

بهای معامله‌های آتی نفت‌خام شاخص برنت دریای شمال روز دوشنبه ساعت ۴ و ۲۰ دقیقه به وقت گرینویچ با ۶۳ سنت معادل ۰.۷ درصد کاهش به ۹۵ دلار و ۱۴ سنت به ازای هر بشکه رسید. قیمت این نوع نفت‌خام در معامله‌های روز جمعه (ششم آبان‌ماه) نیز با افت ۱.۲ درصدی همراه بود.

نفت‌خام شاخص وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) نیز روز دوشنبه با ۴۷ سنت معادل ۰.۵ درصد اهش با قیمت ۸۷ دلار و ۴۳ سنت به ازای هر بشکه معامله شد. قیمت نفت آمریکا در معامله‌های روز جمعه ۱.۳ درصد کاهش یافته بود.

یک نظرسنجی رسمی در روز دوشنبه نشان داد فعالیت کارخانه‌ها در چین، بزرگ‌ترین واردکننده نفت خام جهان، به‌طور غیرمنتظره‌ای در ماه اکتبر کاهش یافته که دلیل آن افت تقاضای جهانی و محدودیت‌های سختگیرانه مربوط به بیماری کرونا و در نتیجه پایین آمدن تولید است.

افزون بر این، با گسترش شیوع ویروس کرونا، شهرهای چین سیاست‌های این کشور برای مقابله با این ویروس را افزایش می‌دهند که این اقدام امیدها برای بهبود تقاضا را پایین آورده است.

لیون لی، تحلیلگر شرکت خدمات مالی سی‌ام‌سی مارکتس گفت خطر دیگری از سوی اروپا تقاضای نفت را تحت‌ تأثیر قرار می‌دهد و آن احتمال آغاز رکود این قاره در فصل زمستان است.

کد خبر 463498

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =